Strona główna Tagi Kzrkior

kzrkior

Senat: składki z budżetu za więcej organizacji rolniczych w strukturach UE

Budżet państwa ma płacić do 2020 roku składki za więcej organizacji rolniczych w strukturach UE, niż proponował Sejm - zakładają poprawki do ustawy o izbach rolniczych, które w czwartek zaakceptował Senat.

Zarządowi Kółek Rolniczych nie udało się odwołać prezesa

Zarządowi Krajowego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych nie udało się w środę odwołać z funkcji prezesa Władysława Serafina, bo nie było quorum. Zarząd chce go odwołać z powodu kilkumilionowego zadłużenia Kółek, do którego dopuścił szef organizacji.

Minister spotyka się z organizacjami rolniczymi

W środę o godz. 12 w gmachu resortu rolnictwa rozpoczęły się rozmowy ministra Marka Sawickiego z organizacjami rolniczymi skupionymi w Copa-Cogeca. Na godz. 14 zaplanowano spotkanie z pozostałymi organizacjami, w tym z rolniczym OPZZ.

Kółka Rolnicze nie wykluczają udziału w krajowym proteście

Kółka Rolnicze nie wykluczają udziału w akcji protestacyjnej o zasięgu krajowym w przypadku "dalszych bezskutecznych" działań ministra rolnictwa i rządu na rzecz polskiego rolnictwa - zapowiedział prezes Kółek Rolniczych Władysław Serafin.

Komisja trójstronna w rolnictwie?

Minister rolnictwa Marek Sawicki uważa, że jest potrzeba utworzenia komisji trójstronnej w obszarze rolnictwa, w której uczestniczyliby przedstawiciele organizacji rolniczych, przetwórcy i strona rządowa. Projekt ustawy o powołaniu takiej komisji ma powstać w ciągu miesiąca.

Zajmą się unijnymi składkami

Sejmowa komisja rolnictwa zdecydowała w środę, że przygotuje projekt ustawy dotyczący finansowania składek polskich organizacji rolniczych w organizacjach unijnych.

Kółka Rolnicze: Sawicki nie ma planu

Krajowy Związek Rolników Kółek i Organizacji Rolniczych uważa, że minister rolnictwa nie ma czytelnego planu pomocy rolnikom w związku z rosyjskim embargiem. Unijne rekompensaty nie pokryją strat rolników - mówili przedstawiciele Związku na konferencji prasowej.

Litewski eksport i import ciągle rośną

W minionym roku Litwini wyeksportowali łącznie 672,6 tys. ton owoców i warzyw świeżych (w tym 344,5 tys. ton stanowiły same tylko owoce, a pozostałe 328,1 tys. ton warzywa) wobec 609,1 tys. ton rok wcześniej i 504,5 tys. ton dwa lata temu.

Składki do Copa-Cogeca z budżetu państwa?

Składki polskich organizacji rolniczych w unijnej strukturze Copa-Cogeca w 2014 r. będą finansowane z budżetu państwa - zakłada poselski projekt zmiany ustawy o izbach rolniczych. Sejmowa komisja rolnictwa skierowała w środę projekt do drugiego czytania.

Dotacje dla organizacji rolniczych za rok 2012 – wyjaśnienia MRiRW

W związku z kolejnymi publikacjami na temat dotacji dla organizacji rolniczych za rok 2012 Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi informuje, że podczas konferencji prasowej 20 maja minister Stanisław Kalemba odniósł się do nieprawidłowości związanych ze środkami publicznymi przekazywanymi na finansowanie udziału organizacji rolniczych w ponadnarodowych organizacjach rolniczych.