Strona główna Tagi Lubuskie

lubuskie

W Lubuskiem rusza kolejna edycja weekendów otwartych winnic

Długi weekend to okazja, by poznać winiarskie tradycje Ziemi Lubuskiej. Tym bardziej, że właśnie na przełomie kwietnia i maja rusza kolejna odsłona akcji "Weekendy otwartych winnic".

Miodowa musztarda z dyni na liście produktów tradycyjnych

Miodowa musztarda z dyni to kolejny lubuski specjał, który znalazł się na liście produktów tradycyjnych resortu rolnictwa - poinformował rzecznik zarządu woj. lubuskiego Michał Iwanowski. Eksperci zapewniają, że musztarda jest zdrowa.

W piątek w Zaborze I Święto Lubuskiego Młodego Wina

11 listopada miłośników lubuskiego wina czeka wydarzenie, jakiego w tym regionie jeszcze nie było – zapowiada Urząd Marszałkowski Woj. Lubuskiego w Zielonej Górze. Tego dnia w Lubuskim Centrum Winiarstwa w Zaborze odbędzie się I Święto Lubuskiego Młodego Wina.

Pierwsze winobranie w Winnicy Samorządowej w Zaborze

W weekend (17-18 września) odbędzie się pierwsze winobranie w historii Winnicy Samorządowej w Zaborze niedaleko Zielonej Góry. Część zebranych owoców zostanie wytłoczona na miejscu, aby degustować sok z miejscowych winogron.

Lubuscy winiarze zapraszają na weekendy otwartych winnic

W długi majowy weekend w woj. lubuskim rozpocznie się kolejna odsłona akcji weekendy otwartych winnic. Celem przedsięwzięcia jest promocja lokalnych winnic i walorów turystycznych regionu – poinformował Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego.

Lubuskie będzie się promować na targach Grüne Woche

Po raz kolejny na największych na świecie targach żywności, rolnictwa i ogrodnictwa Internationale Grüne Woche (Międzynarodowy Zielony Tydzień) w Berlinie stoisko będzie miało woj. lubuskie. Ofertę zaprezentują na nim lubuskie browary, producenci żywności i rękodzielnicy.

Śliwa w occie i „sosnówka” wśród lubuskich produktów tradycyjnych

Śliwa w occie i Nalewka sosnowa „sosnówka” - to dwa kolejne specjały, które wpisano na listę produktów tradycyjnych województwa lubuskiego. Ta liczy obecnie 43 pozycje – poinformował rzecznik Zarządu Województwa Lubuskiego Michał Iwanowski.

Amerykańscy przedsiębiorcy z misją gospodarczą w Lubuskiem

W Lubuskie przyjechali reprezentanci firm i organizacji z branży spożywczej z USA zainteresowani importem artykułów spożywczych z tego regionu. Ich misja gospodarcza potrwa do 24 września  - poinformował rzecznik zarządu woj. lubuskiego Michał Iwanowski.

Konkurs na najpiękniejszą wieś lubuską w 2015 r.

Do 22 maja są przyjmowane zgłoszenia do szóstej edycji konkursu "Najpiękniejsza Wieś Lubuska 2015". Przedsięwzięcie mające promować aktywne i rozwijające się wsie jest skierowane do sołectw z woj. lubuskiego - poinformował rzecznik zarządu woj. lubuskiego Michał Iwanowski.

161 tys. zł odszkodowań w Lubuskiem

W woj. lubuskim za szkody wyrządzone w 2014 roku przez zwierzęta prawnie chronione naliczono nieco ponad 161 tys. zł odszkodowań - poinformował Tomasz Kozłowski z Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Gorzowie Wlkp.