Pierwsze winobranie w Winnicy Samorządowej w Zaborze

W weekend (17-18 września) odbędzie się pierwsze winobranie w historii Winnicy Samorządowej w Zaborze niedaleko Zielonej Góry. Część zebranych owoców zostanie wytłoczona na miejscu, aby degustować sok z miejscowych winogron.

W sobotę marszałek województwa lubuskiego, radni sejmiku i zaproszeni goście dokonają również pokazowych nasadzeń nowych krzewów.

W ten sposób powstanie zalążek winniczki edukacyjnej, będącej elementem programu promocji winiarstwa wśród turystów odwiedzających województwo. Przy Lubuskim Centrum Winiarstwa pojawi się kilkadziesiąt krzewów z trzech odmian charakterystycznych dla Lubuskiego wraz z opisami.

W programie święta znalazły się też przygotowane przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Sulechowie oraz Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze, wykłady poświęcone historii winobrania na Środkowym Nadodrzu i technikom ochrony winorośli. Miłośników fotografii z pewnością zainteresują warsztaty fotograficzne, których głównym tematem będzie Winnica Samorządowa oraz winobranie. Młodsi goście  Centrum Winiarstwa będą mogli wziąć udział w zajęciach, w trakcie których m.in. wyplatane będą koszyki do zbierania winogron.

Program imprezy można znaleźć na stronie internetowej woj. lubuskiego.

Źródło:

 
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.