Strona główna Tagi Majówka

majówka

Komunikat sadowniczy PROCAM 03 z 27.04.2022

Zapraszamy do obejrzenia nowego komunikatu sadowniczego od Krzysztofa Gasparskiego (PROCAM). W filmie znajdują się wskazówki dotyczące ochrony dla sadów pestkowych i ziarnkowych w najbliższym czasie. Doradca sadowniczy w przypadku jabłoni podaje zalecenia dotyczące między innymi ochrony przed parchem jabłoni, czy szkodnikami.

Majówka w sadzie

...odbyła się 27 maja na terenie gospodarstwa Piotra Korczaka – w sadzie doświadczalnym BASF w Skowronkach. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Była to okazja to zapoznania się z ofertą firm i porozmawiania z doradcami Agrosimex i BASF. Po części teoretycznej uczestniczy spotkania zostali zaproszeni na biesiadę wiosenną w Pałacu Mała Wieś.

Wielka Majówka Timac Agro – konferencja i loteria

Firma postanowiła zorganizować „Wielką Majówkę Timac Agro Polska”, czyli połączenie merytorycznej konferencji oraz specjalnej akcji marketingowej - „Wielkiej Loterii Timac Agro Polska”, skierowanej do topowych klientów firmy, którzy  od 2 stycznia do 24.04 kwietnia zakupili jednorazowo minimum 200 litrów nawozów płynnych. Pierwszych trzystu klientów, którzy zamówili powyższe ilości płynów, zostało imiennie zaproszonych na „Majówkę”.  Spotkanie odbyło się  w czwartek 11 maja, w Centrum Hotelowo-Konferencyjnym Congress & SPA w Ossie k. Rawy Mazowieckiej. Uczestnicy konferencji, nie tylko mogli wysłuchać atrakcyjnych wykładów tematycznych, ale także mieli możliwość wygrania jednej z 3 nagród: samochodów Nissan Navara i dwóch Skód Fabia.

W Sandomierzu – Sadownicza Majówka

3 maja w Sandomierzu, po dwuletniej przerwie, odbyła się Sadownicza Majówka, której organizatorami były firmy Bayer i PROCAM Polska Oddział Sandomierz. Była ona poświęcona ocenie aktualnej sytuacji w sadach w odniesieniu do zagrożenia chorobami i szkodnikami oraz przekazaniu bieżących zaleceń uwzględniających układ warunków pogodowych. Ochrona chemiczna przed chorobami i szkodnikami nie jest łatwa, dlatego na Majówkę przybyło bardzo wielu sadowników (fot. 1).

Majówka z Luną

Niedzielne popołudnie 8 maja można zaplanować na sadowniczą majówkę. W Golianach k. Grójca, w siedzibie Agrosimeksu o 15:00 spotkają się sadownicy i prelegenci dla omówienia najistotniejszych w tym okresie zagadnień ochroniarskich.
 

Tradycyjnie w maju…

… firma Bayer CropScience zaprasza producentów na serię spotkań w sadzie. Tegoroczne „majówki” odbywają się, wzorem lat ubiegłych, w różnych częściach kraju, ale novum jest połączenie pogadanek dotyczących aktualnej sytuacji w sadach z pokazami maszyn. Partnerem BCS jest firma New Holland.

Nowoczesne maszyny w sadownictwie

Wybór sprzętu to jedna z kluczowych decyzji w gospodarstwie sadowniczym. Pomocne mogą okazać się pokazy innowacyjnych rozwiązań dla sadownictwa - ciągników z  agregatami uprawowymi oraz warsztaty dotyczące systemów precyzyjnego rolnictwa, które odbędą się w Klonowej Woli (gmina Warka) oraz 25 maja w Kozietułach (gmina Mogielnica).

Majówki z Agrosimeksem

Na spotkania w nieco luźniejszej niż zazwyczaj  konwencji zaprasza sadowników grójeckich Agrosimex: w najbliższy piątek, 16 maja o godzinie 18:00 do gospodarstwa Dariusza Chusteckiego w Chrząszczewie 83 k. Białej Rawskiej, zaś w dzień później, w sobotę 17 maja (również o 18:00) do Borzęcina 10, gdzie gospodarzem będzie Grupa Producentów laSad.

Majówka na Wyspie Wisła

Najpiękniejsze i nigdy wcześniej nie prezentowane odmiany orchidei będzie można zobaczyć na wystawie podczas Wielkiej Europejskiej Majówki (1-4 maja) w podwarszawskim kompleksie rekreacyjnym Wyspa Wisła. Wielka Europejska Majówka poświęcona dziesięcioleciu członkowstwa Polski w Unii Europejskiej to okazja do aktywnego wypoczynku w nowoczesnym obiekcie wypoczynkowym Wyspa Wisła w gminie Stężyca. Cztery tematyczne dni to szansa na sportowe emocje, artystyczne wrażenia i masę ciekawostek o Unii Europejskiej.