Macfrut 2018. Organizatorzy zapowiadają kolejne innowacje w programie

Organizatorzy targów Macfrut zapowiadają kolejne nowości podczas następnej edycji tych międzynarodowych targów ogrodniczych we Włoszech. Odbędą się w dniach 9-11 maja 2019 r. w Rimini.
Jak podaje biuro Cesena Fiera, organizator wystawy, trwają intensywne prace nad uatrakcyjnieniem przyszłorocznej edycji targów. 2018 r. to “Rok włoskiej żywności”, w zawiązku z czym nawiązana została współpraca pomiędzy organizatorami targów Macfrut i Cibus (to międzynarodowe targi żywności, które odbędą się w dniach 7-10 maja w Parmie), mająca na celu wzajemną promocję. Współpraca ma zachęcić do odwiedzania obydwu wystaw, a ułatwią to m.in. dodatkowe połączenia autobusowe i kolejowe pomiędzy Rimini i Parmą. Przygotowania do wystawy wesprze także włoska organizacja ICE (Narodowy Instytut Handlu Zagranicznego). W trakcie targów przewidziano wizyty delegatów w gospodarstwach i w firmach sektora spożywczego.
 
Nowym wystawcą na Macfrut 2018 będzie niemiecka grupa Rewe, która zorganizuje także konferencję. Po raz pierwszy odbędzie się również Tropical Fruit Congress trwający 3 dni, którego tematyka skupi się głownie na mango i awokado. 
 
Renzo Piraccini – prezes Cesena Fiera podkreśla – “ Słowa kluczowe targów Macfrut to międzynarodowość i innowacja. Jesteśmy w pełni oddani temu projektowi, dlatego decydujemy się na wprowadzenie kolejnych innowacyjnych projektów, które przyciągną coraz więcej zagranicznych delegatów do Rimini”. 
 
Na targach Macfrut zostanie wyodrębniony obszar “Macfrut in the Field” – czyli pokazy maszyn polowych. Tę innowację z 2017 r. organizatorzy oceniają jako sukces, dlatego także w kolejnej edycji targów zaplanowano część dedykowaną technologiom przedzbiorczym.
 
Źródło: Cesena Fiera

Related Posts

None found

Poprzedni artykułMaria Fajger powołana na stanowisko p.o. prezesa ARiMR
Następny artykułOrganizacje sadowników oczekują podwyższenia kwot owoców wycofywanych z rynku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.