Strona główna Tagi Maszyny sadownicze

maszyny sadownicze

Sortownica do jabłek w gospodarstwie sadowniczym – pokaz pracy maszyny VIDEO

W filmie pokaz pracy sortownicy do jabłek Green Sort wykonany w gospodarstwie sadowniczym Kasinka Sady niedaleko Wrocławia.

Wielozadaniowy Flexotrac

Podczas ubiegłorocznych targów Fructura  (27–29 listopada, Hasselt, Belgia) holenderska firma Westtec Innovations pokazała po raz pierwszy Flexotrac

Usprawnić zbiór

Od kilku sezonów podaż specjalistycznych maszyn i urządzeń do wykorzystania podczas wszelkiego rodzaju prac w sadach jest coraz większa. Wiele z nich okazuje się szczególnie przydatne w najgorętszym okresie – do zbioru owoców. Poniżej przedstawiamy propozycje zaprezentowane w ubiegłym roku na targach sadowniczych Interpoma w Bolzano oraz w roku bieżącym podczas wystaw branżowych w Warszawie (MTAS-FruitPRO i TSW).

Pomysł na odwiedzenie firmy

7 czerwca, następnego dnia po Pikniku Rodzinnym i Dniu Otwartym w firmie A.R. Chmielewski w Kleczanowie, odbyła się licytacja maszyn rolniczych i sadowniczych.

Maszyny podczas pracy w sadzie

W ubiegłym roku sadownicy mogli zobaczyć efekty wykorzystania różnych maszyn nie tylko w folderach. Podczas XVIII Dnia Otwartego w Sadzie Doświadczalnym SGGW (7 września 2014 r.) zorganizowano bowiem pokazy praktyczne m.in. opryskiwaczy sadowniczych, kombajnów do zbioru owoców, a także maszyn pomocnych podczas usuwania gałęzi z sadu, uprawy gleby oraz ochrony drzew przed wiosennymi przymrozkami.

Dla sadowników

Radomski Sorter przedstawił na październikowych targach Fruit Attraction w Madrycie (Hiszpania) swoja platformę do prac w sadach. Był na tych targach jedną z nielicznych polskich firm, ale wśród naszych ogrodników ta młoda impreza zaczyna być znana i doceniana - "odkryły" ją już grupy producenckie i zaopatrzeniowe.

Po Agro Show 2014

XVI Międzynarodowa Wystawa Rolnicza Agro Show 2014 już za nami. W ciągu czterech dni (od 19 do 22 września) imprezę zorganizowaną na terenie lotniska Bednary, podobnie jak przed rokiem odwiedziło blisko 150 tysięcy osób. Zwiedzający mogli zapoznać się z ofertą ponad 800 wystawców z Polski i zagranicy. 

Uroczyste otwarcie w Kozeninie

23 maja w miejscowości Kozenin koło Sławna odbyło się uroczyste otwarcie nowej siedziby firmy Premium Trade. Na tę okoliczność przybyli przedstawiciele prasy regionalnej i branży rolniczej, administracji państwowej oraz indywidualni goście.