Free Porn
Strona główna Tagi Mazowsze

mazowsze

Papryka, cukinia i bakłażan – kampania promocyjna

„Wszystkie smaki i kolory papryki, cukinii i bakłażana z południa Mazowsza” - pod taką nazwą rozpoczęła się 10 lipca br. kampania organizowana przez Zrzeszenie Producentów Papryki RP. Realizacja tej inicjatywy była możliwa dzięki wsparciu środków finansowych z Funduszu Promocji Owoców i Warzyw.

Ponad 170 komisji szacuje straty w Mazowieckiem

Ponad 170 komisji szacuje straty w województwie mazowieckim. Samorządy gminne oceniają, że szkody w uprawach wystąpiły w 45 tys. gospodarstw rolnych na powierzchni ponad 380 tys. hektarów - poinformował w czwartek wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski.

Ponad połowa mazowieckich gmin zagrożona suszą

Ok. 200 z 314 gmin na terenie woj. mazowieckiego jest zagrożonych suszą, zagrożone są głównie uprawy zboża - poinformował wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski. Powołał już 37 komisji szacujących straty w gospodarstwach rolniczych; wsparcie deklaruje ARiMR.

Przypominają mazowieckim ekorolnikom o certyfikatach

Wojewoda mazowiecki przypomina produkującym żywność ekologiczną rolnikom z Mazowsza o konieczności zmiany przez nich firmy certyfikującej. Ekocertyfikaty wydawane im dotąd przez jedną z firm tracą bowiem ważność 8 października.

W Mazowieckiem dokładniejsze kontrole żywności w handlu z Rosją

Dokładniejsze kontrole żywności eksportowanej do Rosji zapowiedział wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski. Jest to związane z wykrywanymi przez stronę rosyjską przypadkami nieprawidłowości w produktach importowanych z Polski.

Na Mazowszu nie wykryto kukurydzy GMO

W Mazowieckiem nie wykryto dotychczas zasiewów kukurydzy genetycznie modyfikowanej - powiedziała Inspektor Wojewódzki Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa Teresa Nowakowska. Od 28 stycznia 2013 r. w Polsce obowiązuje zakaz upraw GMO.

Mazowieckie największym eksporterem owoców i warzyw

Siedem na dziesięć świeżych owoców i połowa warzyw eksportowanych z Polski pochodzi z województwa mazowieckiego. Za granicę, w dużej mierze do Rosji, wywożone są jabłka, gruszki, kapusta pekińska, pieczarki, pomidory, jak również mięso wieprzowe, wołowe i drób - podają władze regionu.