Strona główna Tagi Melony

melony

Z Ukrainy przez Polskę do Japonii

Taką drogę odbywają co roku ukraińskie melony. Z ukraińskich plantacji, przez Polskę jadą do Japonii. I wszyscy na tym zarabiają.

Na Ukrainie ogrzewali uprawy melonów. Na rynku brakuje warzyw

Z powodu bardzo niskich temperatur na ukraińskim rynku brakuje młodych warzyw, zapasy z poprzedniego sezonu są na wykończeniu i ceny niektórych są najwyższe od pięciu lat  - informuje serwis Freshplaza. Opisuje również, jak przed falą mrozów bronili się producenci melonów  w Odessie.

Mniej arbuzów i melonów

Warzywnicy Krymu mocno zastanawiają się nad ustalaniem wielkości nasadzeń tych gatunków w bieżącym sezonie. Obawiają się o wodę i zbyt produkcji.

Arbuz i melon nazwane na cześć prezydenta

Melon "Opiekun" i arbuz "Prezydent", nazwane tak na cześć prezydenta Turkmenistanu Kurbankuły Berdymuchammedowa, zostały pokazane na wystawie rolniczej w Aszchabadzie - podała w poniedziałek agencja AFP.

Na Ukrainie „potop”

Rekordowo wcześnie rozpoczął się na Ukrainie sezon dyniowatych. Pierwsze rodzimego pochodzenia arbuzy i melony pojawiły się na rynkach hurtowych Kijowa w połowie czerwca, podczas gdy zwykle następuje to o miesiąc później.

Ukraina: rekordowe powierzchnie pod dyniowate

W ostatnim pięcioleciu powierzchnia upraw dyniowatych wzrosła na Ukrainie o 50%. W 2007 roku zebrano 482 tys. ton arbuzów i melonów, w ubiegłym roku – 730 tys. ton. Ważniejszy z tej pary jest arbuz – jego plony osiągnęły 620 tys. ton (melony – 110 tys. ton).