Na Ukrainie ogrzewali uprawy melonów. Na rynku brakuje warzyw

Z powodu bardzo niskich temperatur na ukraińskim rynku brakuje młodych warzyw, zapasy z poprzedniego sezonu są na wykończeniu i ceny niektórych są najwyższe od pięciu lat  - informuje serwis Freshplaza. Opisuje również, jak przed falą mrozów bronili się producenci melonów  w Odessie.

Jak donosi portal za jednym z ukraińskich doradców rolnych, w Odessie producenci używali świec przeciwmrozowych, by chronić plantacje melonów i arbuzów. Rozstawiano ich około 800 na hektar młodych sadzonek pod tunelami. Palono je od 3 nad ranem do 12 w południe przez kilka dni podczas największych mrozów. Z powodzeniem – jak stwierdza portal.

Na ukraińskim rynku z powodu pogody opóźnione są zbiory młodych warzyw; w połączeniu z wyczerpaniem się zapasów z poprzedniego sezonu przekłada się to na wzrost cen wielu z nich – niektórych nawet o 150 proc. Ceny kapusty, marchwi i ziemniaków są najwyższe od 5 lat – informuje Freshplaza.

Hurtowniom i sieciom handlowym brakuje krajowych źródeł dostaw warzyw, dlatego szukają marchwi, ziemniaków i kapusty w Polsce i Holandii – dodaje serwis.

mp

Źródło: Freshplaza

Related Posts

None found

Poprzedni artykułPolski import z Holandii
Następny artykułExpando – sposób na wyższy plon handlowy

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.