700-300-katalogi-warzyw

Arbuz i melon nazwane na cześć prezydenta

Melon "Opiekun" i arbuz "Prezydent", nazwane tak na cześć prezydenta Turkmenistanu Kurbankuły Berdymuchammedowa, zostały pokazane na wystawie rolniczej w Aszchabadzie - podała w poniedziałek agencja AFP.

“Opiekun” (Arkadag) to nieoficjalny przydomek Berdymuchammedowa.
 
Melon “Opiekun” ma delikatny miąższ i niezrównany zapach; jest też odporny na suszę i szkodniki – zapewniło źródło w turkmeńskim przemyśle spożywczym, cytowane przez AFP. Dodało, że arbuz “Prezydent” nie został jeszcze szerzej rozpropagowany. Oba są dziełem tego samego hodowcy.
 
Wystawa rolnicza odbyła się w Aszchabadzie w niedzielę; Berdymuchammedow w komunikacie pochwalił pracę krajowych producentów melonów, której celem jest przywrócenie “międzynarodowej sławy” tych “rajskich owoców ziemi turkmeńskiej”.
 
Berdymuchammedow po dojściu do władzy w 2007 roku, po otoczonym kultem jednostki poprzedniku Saparmuradzie Nijazowie, początkowo trzymał się w cieniu, ale później wokół jego osoby zaczęto budować mitologię przywódcy państwa.
 
Za czasów Nijazowa wyhodowano melon nazwany “Turkmenbasza”, czyli ojciec wszystkich Turkmenów. Taki przydomek nosił Nijazow.

Źródło:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię