Free Porn
Strona główna Tagi Mikroprzedsiębiorczość

mikroprzedsiębiorczość

PSL chce ułatwić prowadzenie firm rodzinnych

PSL przygotowało pakiet rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie małych i średnich firm rodzinnych – poinformował w środę szef partii Władysław Kosiniak-Kamysz podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy. Ludowcy chcą np. ograniczenia liczby kontroli i zerowego ZUS na start.

1,7 mln zł na rozwój wsi nad Kanałem Elbląskim

Ponad 1,7 mln zł unijnej pomocy mogą otrzymać gminy, organizacje pozarządowe, przedsiębiorcy i rolnicy na projekty związane z rozwojem wsi nad Kanałem Elbląskim (woj. warmińsko-mazurskie). W środę ruszył nabór wniosków o dofinansowania.

1,5 mln zł z UE na rozwój podlaskich wsi

Blisko 1,5 mln zł dofinansowania z Unii Europejskiej mogą otrzymać m.in. gminy, instytucje kultury czy organizacje pozarządowe na projekty związane z rozwojem wsi w województwie podlaskim. W poniedziałek 30 września ruszył nabór wniosków w trzech konkursach.

Fundusze na wsparcie wiejskiej turystyki na Warmii

Lokalna Grupa Działania "Warmiński Zakątek" ogłosiła konkurs na dofinansowanie nowych miejsc pracy w małych firmach związanych z turystyką wiejską. Przedsiębiorcy mogą otrzymać do 100 tys. zł na utworzenie jednego stanowiska pracy.

Listy uprawnionych do unijnego dofinansowania – w końcu maja

W końcu maja Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa opublikuje listy osób, którym zostanie przyznane dofinansowanie na realizację projektów - dowiedziała się PAP w Departamencie Komunikacji Społecznej ARiMR.

77 mln zł na rozwój mikroprzedsiębiorstw

Około 77 mln zł ma do dyspozycji pomorski oddział ARiMR na rozwój i tworzenie mikroprzedsiębiorstw na terenach wiejskich. W konkursie w ramach działania "Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw" wpłynęło ok. 1,1 tysiąca wniosków o dofinansowanie.

38 tys. miejsc pracy na wsi dzięki unijnym funduszom

Handel, opieka nad dziećmi, naprawa maszyn czy agroturystyka - to tylko niektóre przykłady biznesu na wsi. Od 2008 r. dzięki unijnym funduszom powstało ok. 38 tys. nowych miejsc pracy - poinformowała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Do 23 kwietnia wnioski o pomoc na modernizację gospodarstw

Tylko do wtorku 23 kwietnia ARiMR przyjmuje wnioski o pomoc na modernizację gospodarstw, a do piątku 26 kwietnia na tworzenie nowych miejsc pracy na wsi.

2 mld zł na tworzenie małych firm na wsi

2 mld zł przeznaczy Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na pomoc w tworzeniu i rozwijaniu mikroprzedsiębiorstw na wsi. Wnioski można składać od 15 do 26 kwietnia. Maksymalna dotacja wynosi 300 tys. zł.

Ostatnie pieniądze dla mikroprzedsiębiorców z obszarów wiejskich

W przyszłym tygodniu ruszają dotacje w ramach jednego z najpopularniejszych rolniczych programów. Od 15 kwietnia można starać się nawet o 300 tys. zł na rozwój lub założenie firmy na obszarach wiejskich. To oznacza, że powstaną nowe przedsiębiorstwa i miejsca pracy.