Fundusze na wsparcie wiejskiej turystyki na Warmii

Lokalna Grupa Działania "Warmiński Zakątek" ogłosiła konkurs na dofinansowanie nowych miejsc pracy w małych firmach związanych z turystyką wiejską. Przedsiębiorcy mogą otrzymać do 100 tys. zł na utworzenie jednego stanowiska pracy.

Jak poinformowała Aleksandra Bożętka z LGD „Warmiński Zakątek”, nabór wniosków o przyznanie funduszy unijnych na tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw potrwa do 6 września, a beneficjenci mogą uzyskać łącznie 1,2 mln zł.

Według niej jest to pierwszy tego typu konkurs nastawiony wyłącznie na turystykę. Dofinansowane zostaną nowe miejsca pracy w niewielkich firmach związanych z turystyką wiejską, w tym w gospodarstwach agroturystycznych, polach kempingowych i innych obiektach noclegowych, a także wypożyczalniach rowerów czy kajaków.

Konkurs ma związek ze strategią tworzenia na Warmii tzw. zintegrowanych, sieciowych produktów turystyki wiejskiej. Zgodnie z nią gospodarstwa agroturystyczne mają poszerzać i poprawiać jakość swoich usług, tworząc oferty pakietowe.

Lokalna Grupa Działania „Warmiński Zakątek” obejmuje zasięgiem gminy: Bartoszyce, Bisztynek, Dobre Miasto, Dywity, Górowo Iławeckie, Jeziorany, Kiwity, Lidzbark Warmiński, Lubomino, Orneta.

LGD ogłaszają konkursy dla rolników na tworzenie pozarolniczych źródeł dochodu, dla mikroprzedsiębiorców na rozwój i unowocześnienie swoich firm, dla gmin, kościołów i organizacji pozarządowych na projekty służące poprawie infrastruktury społecznej, turystycznej i kulturalnej, na rewitalizacje zabytków oraz na tzw. małe projekty.

LGD są to tzw. lokalne partnerstwa w formie stowarzyszenia lub fundacji, skupiające przedstawicieli lokalnych społeczności i realizujące Lokalne Strategie Rozwoju. Określają one kierunki rozwoju danego obszaru oraz rodzaje projektów, które powinny być dofinansowane z UE.

Źródło:

Related Posts

None found

Poprzedni artykułPomidorowe spotkanie w Tadzinie
Następny artykułPomidor najpopularniejszy w Niemczech

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.