Strona główna Tagi Moskwa

moskwa

W Mediolanie – forum „ojców” miast

Podczas spotkania merów dużych miast świata na EXPO 2015 w Mediolanie mer Moskwy, Siergiej Sobianin stwierdził, że rosyjska stolica w ciągu ostatnich 3 lat zmniejszyła o 30% import potrzebnej jej żywności. Fakt ten został przez niego oceniony jako pozytywny.
 

Udział miejscowych warzyw spod osłon w rynku obwodu moskiewskiego wzrośnie siedmiokrotnie

Taką informacje przekazała agencja Interfax powołując się na służbę prasową gubernatora obwodu. Są powody, by podważać nie tyle samą informację, ale gramatykę komunikatu. Otóż wygląda na to, że specjaliści od propagandy bezzasadnie użyli w nim czasu przyszłego („wzrośnie”) zamiast przeszłego. Ten wzrost już nastąpił, a stachanowski postęp w produkcji uzyskano w ciągu jednej doby!

Po konferencji prasowej ZSRP w Moskwie

10 lutego w Moskwie na konferencji prasowej w Międzynarodowej Agencji Informacyjnej "Russia Today" prezes Mirosław Maliszewski wyraził nadzieję, że udana kampania informacyjna "Jabłka każdego dnia", pozwoli na ponowne podjęcie ścisłej rosyjsko-polskiej współpracy gospodarczej i na  przywrócenie w niedalekiej przyszłości eksportu jabłek do Rosji do poziomu, który istniał przed sierpniem 2014 roku.

Związek Sadowników RP na konferencji prasowej w Moskwie

Taki tytuł nosi komunikat redakcji internetowej radia Głos Rosji.

„U nas niczego nie brakuje”

W sklepach spożywczych w Moskwie nie brakuje niczego. Warzyw i owoców jest dużo. Najwięcej jest jabłek. Pochodzą one z Ameryki Południowej i z sadów na terenie Rosji. Wielu Moskwiczan posiada własne działki poza miastem i ma jabłka własnej produkcji.

World Food Moscow

Dzisiaj rozpoczęły się Targi Żywności w Moskwie. Będą one trwały przez 4 dni. Uczestniczy w nich około 600 wystawców z prawie 70 krajów. Rosyjskie produkty żywnościowe są prezentowane na licznych stoiskach. Z zagranicznych wystawców, oprócz Polski i innych krajów europejskich, uczestniczą w targach Turcja, Maroko, Argentyna, Chiny i kraje z Ameryki Południowej i Afryki.

Na targach żywności w Moskwie

Z udziałem 1600 wystawców z 70 krajów w poniedziałek 16 września w Moskwie rozpoczęła się 22. Międzynarodowa Wystawa Żywności i Napojów WorldFood Moscow, największe targi rolno-spożywcze w Rosji. Swoje stoiska uruchomiło ponad 50 firm z Polski. Gospodarze prognozują, że wystawę odwiedzi około 30 tys. osób -wyłącznie przedstawicieli branży rolno-spożywczej.

Kwiaty w Moskwie

W środę, 11 września zakończyła się w Moskwie międzynarodowa wystawa Flower Expo ("Цветы"). Wśród prawie 450 firm w całego kwiaciarskiego świata było dwadzieścia polskich stoisk.

Grad… wyróżnień w Moskwie

Wczoraj zakończyły się 21. targi World Food Moscow. W konkursie na produkt roku (o tytuł starało się 600 produktów w sześciu kategoriach) centralna komisja degustacyjna przyznała 9 nagród grand-prix, 105 złotych medali, 66 srebrnych i 35 brązowych. Z kolei w konkursie „Świat żywności” uhonorowano debiutantów wystawy firmę Fazer i Ministerstwo Handlu Indonezji.