W Mediolanie – forum „ojców” miast

Podczas spotkania merów dużych miast świata na EXPO 2015 w Mediolanie mer Moskwy, Siergiej Sobianin stwierdził, że rosyjska stolica w ciągu ostatnich 3 lat zmniejszyła o 30% import potrzebnej jej żywności. Fakt ten został przez niego oceniony jako pozytywny.
 
Dzięki temu – mówił S. Sobianin – wzrosła jakość dostępnej moskwiczanom żywności, której miasto potrzebuje rocznie około 12 mln ton. Władze miasta starają się realizować program budowy sieci dużych, nowoczesnych centrów logistycznych, jak już działający „Фуд-Сити” (Food City), przez który przechodzi rocznie około 700 tys. ton towarów. Likwidację pracujących pod gołym niebem targowisk przewidywała już w 2006 roku specjalna ustawa, ale jej wprowadzanie w życie idzie z duzymi oporami. Teraz Moskwa ma 16 dużych centrów handlu hurtowego, docelowo władze miasta chcą urządzić takie hurtowo-detaliczne centra w ważniejszych węzłach komunikacyjnych, by mieszkańcy mieli do nich w miarę blisko. 

Moskwa ma także w planach wypromowanie gastronomicznych targów-festiwali – chcąc podobnie, jak inne kraje czy miasta promować w ten sposób swój wizerunek.

Podczas spotkania mer Moskwy podpisał pakt o polityce żywnościowej światowych metropolii – jego sygnatariuszami są już między innymi Astana, Bazylea, Bogota, Londyn, Nowy Jork, Osaka, Szanghaj, Tunis.
za: tass.ru, regnum.ru
pg

Related Posts

None found

Poprzedni artykułCzy dotacje unijne osłabią leasing?
Następny artykułDobry sezon włoskich pomidorów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.