Udział miejscowych warzyw spod osłon w rynku obwodu moskiewskiego wzrośnie siedmiokrotnie

Taką informacje przekazała agencja Interfax powołując się na służbę prasową gubernatora obwodu. Są powody, by podważać nie tyle samą informację, ale gramatykę komunikatu. Otóż wygląda na to, że specjaliści od propagandy bezzasadnie użyli w nim czasu przyszłego („wzrośnie”) zamiast przeszłego. Ten wzrost już nastąpił, a stachanowski postęp w produkcji uzyskano w ciągu jednej doby!
Wiadomość o planach siedmiokrotnego zwiększenia produkcji szklarniowej w obwodzie moskiewskim została podana 17 czerwca – według władz w bieżącym i przyszłym roku do eksploatacji zostanie oddana taka powierzchnia upraw szklarniowych, która zapewni wzrost udziału rodzimej produkcji w rynku Podmoskowia z 10% do 70%. 
Tymczasem dzień wcześniej, 16 czerwca minister rolnictwa tegoż obwodu moskiewskiego osobiście przekazał tej samej agencji Interfax, że „co do warzyw spod osłon zabezpieczamy teraz 1,5% potrzeb – to warzywa szklarniowe”. Natomiast – jego zdaniem – warzywa uprawiane w regionie w odkrytym gruncie w pełni zaspakajają potrzeby mieszkańców obwodu. 
10% z 17. czerwca   to (niepełna) siedmiokrotność 1,5% z 16. czerwca. Tak więc poza niefortunnym użyciem niewłaściwego czasu gramatycznego – wszystko się zgadza… Tempo zastępowania importowanej produkcji własną – imponujące.
za: interfax-russia.ru
pg

Related Posts

None found

Poprzedni artykułSuperowoce – bohaterowie akcji promocyjnej
Następny artykułSankcje utrzymane – więc embargo także

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.