Strona główna Tagi Nawojowa

nawojowa

XXVI Międzynarodowa Wystawa Rolnicza Agropromocja 2016

3-4 września, w Nawojowej koło Nowego Sącza, odbędzie się XXVI Międzynarodowa Wystawa Rolnicza AGROPROMOCJA 2016. Podczas wystawy, będącej największą plenerową imprezą rolniczą w Małopolsce, swoje oferty zaprezentuje zwiedzającym blisko 400 firm działających w sferze agrobiznesu, instytucji oraz wystawców indywidualnych: twórców ludowych, właścicieli gospodarstw agroturystycznych, producentów żywności ekologicznej, pszczelarzy, hodowców zwierząt, ogrodników. Będzie więc można zobaczyć wszystko, co do zaoferowania mają najlepsze firmy branży rolniczej oraz małopolska wieś, w tym głównie produkty regionalne, rękodzieło ludowe, oferty agroturystyczne, unikalne zawody i folklor.

25. Agropromocja

Jutro i w niedzielę (5-6 września) w Nawojowej k. Nowego Sącza po raz 25 odbędzie się Agropromocja - największa wystawa rolnicza w regionie. Jest ona okazją do zaprezentowania nowoczesnych rozwiązań technicznych w produkcji rolnej, ekologii, ochronie środowiska, przetwórstwie rolno-spożywczym, ogrodnictwie, nasiennictwie, budownictwie wiejskim, środkach ochrony roślin i nawozach.

XXIV Międzynarodowa Wystawa Rolnicza Agropromocja 2014

6 -7 września w Nawojowej koło Nowego Sącza, po raz 24. odbędzie się największa wystawa rolnicza Małopolski (odwiedza około 30-40 tysięcy zainteresowanych) – Agropromocja 2014. Głównym jej organizatorem jest Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Karniowicach. Patronat honorowy nad wystawą objęli minister rolnictwa Marek Sawicki, marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa oraz wojewoda małopolski Jerzy Miller. Jak co roku wystawa jest usytuowana w obiektach Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego.
 

Pałac w Nawojowej wrócił do potomków rodziny

Po wiele lat trwających procedurach prawnych dzisiaj rodowy pałacyk Stadnickich w Nawojowej k. Nowego Sącza wrócił w ręce  potomków rodu hrabiów Stadnickich.