XXVI Międzynarodowa Wystawa Rolnicza Agropromocja 2016

3-4 września, w Nawojowej koło Nowego Sącza, odbędzie się XXVI Międzynarodowa Wystawa Rolnicza AGROPROMOCJA 2016. Podczas wystawy, będącej największą plenerową imprezą rolniczą w Małopolsce, swoje oferty zaprezentuje zwiedzającym blisko 400 firm działających w sferze agrobiznesu, instytucji oraz wystawców indywidualnych: twórców ludowych, właścicieli gospodarstw agroturystycznych, producentów żywności ekologicznej, pszczelarzy, hodowców zwierząt, ogrodników. Będzie więc można zobaczyć wszystko, co do zaoferowania mają najlepsze firmy branży rolniczej oraz małopolska wieś, w tym głównie produkty regionalne, rękodzieło ludowe, oferty agroturystyczne, unikalne zawody i folklor.
Teren wystawy jest podzielony na bloki tematyczne, które obfitują w prezentacje i inne atrakcje.
Corocznie ogromnym zainteresowaniem cieszy się wystawa bydła mlecznego, owiec, zwierząt futerkowych drobiu i  ptaków ozdobnych. Kulminacyjną częścią wystawy bydła mlecznego jest „pokaz młodego hodowcy”, zaś w niedzielę w godzinach 13-14 zapraszamy wszystkich na emocjonujący finał VI Mistrzostw Polski w Strzyżeniu Owiec Metodą Tradycyjną, a po nim na pokaz strzyżenia owiec maszynkami elektrycznymi.
Na wystawie mechanizacyjnej po raz kolejny pojawią się świetnie znane w Małopolsce firmy, wystawiające ciągniki, maszyny i inny sprzęt rolniczy. W tym roku znowu wystawione będą mikrociągniki, maszyny do prac na stromych zboczach oraz podstawowe maszyny i sprzęt uprawowy do zbioru pasz z użytków zielonych, sporządzania sianokiszonek i nawożenia nawozami naturalnymi. Ponadto zwiedzający będą mogli zapoznać się z szeroką paletą sprzętu i narzędzi dla gospodarstw domowych, ogrodu i leśnictwa oraz wyposażenia dla produkcji zwierzęcej, w tym dla produkcji mleczarskiej.
Dużym zainteresowaniem cieszy się Wystawa Budownictwa. Ze względu na ciągły rozwój w dziedzinie budownictwa i wdrażanie nowoczesnych technologii, zarówno firmy usługowe, jak i handlowe będą prezentować w tym roku podczas Agropromocji wiele nowości. Największą grupę wystawców stanowić będą firmy wyspecjalizowane w nowoczesnych systemach grzewczych oraz producenci różnych rodzajów kotłów centralnego ogrzewania.
Wystawa ogrodnicza, połączona z kiermaszem asortymentu ogrodniczego, co roku przyciąga rzesze zwiedzających. Liczni wystawcy, reprezentujący grupy producenckie, firmy, gospodarstwa ogrodnicze oraz szkółki drzew i krzewów oferować będą zarówno najwyższej jakości owoce i warzywa z czystych, ekologicznych terenów Małopolski, jak i przetwory z nich wykonane.
Agropromocja to także miejsce corocznych spotkań branżowych, stanowiących doskonałą okazję do wymiany doświadczeń i zapoznania się z nowościami. Wystawie zawsze towarzyszą liczne pokazy oraz akcje informacyjno-edukacyjne. W czasie dwóch dni trwania Agropromocji rolnicy będą mogli skorzystać z doradztwa z zakresu produkcji zwierzęcej, roślinnej oraz ekonomiki produkcji. Każdy będzie mógł otrzymać kompleks wiedzy na temat zagadnień dotyczących pozyskiwania środków finansowych z funduszy unijnych w ramach PROW 2014-2020. W niedzielę o godz. 12:30 zapraszamy na seminarium pt. „Małopolska członkiem Europejskiej Sieci Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego”.
Jak co roku, zwiedzający będą mogli na organizowanych kiermaszach kupić wyroby rękodzieła ludowego, spróbować i nabyć w atrakcyjnych cenach wiele artykułów spożywczych i regionalnych specjałów. Nie zabraknie także mnóstwa atrakcji towarzyszących tej imprezie od lat. W tym roku odwiedzający mogą liczyć na szereg konkursów, degustacji, zabaw dla dzieci. Natomiast na głównej estradzie będą występować zespoły folklorystyczne. 
Serdecznie zapraszamy zarówno rolników, jak i mieszkańców miast – podczas Agroprtomocji na pewno nie zabraknie atrakcji!
Na wystawę zaprasza organizator: Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Karniowicach. 

za: MODR
pg 

Related Posts

None found

Poprzedni artykułZieleń to Życie po raz 24.
Następny artykułHurtownie zalegają z zapłatami

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.