XXIV Międzynarodowa Wystawa Rolnicza Agropromocja 2014

6 -7 września w Nawojowej koło Nowego Sącza, po raz 24. odbędzie się największa wystawa rolnicza Małopolski (odwiedza około 30-40 tysięcy zainteresowanych) – Agropromocja 2014. Głównym jej organizatorem jest Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Karniowicach. Patronat honorowy nad wystawą objęli minister rolnictwa Marek Sawicki, marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa oraz wojewoda małopolski Jerzy Miller. Jak co roku wystawa jest usytuowana w obiektach Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego.
 
Wystawa stanowi okazję do zaprezentowania nowoczesnych rozwiązań technicznych w zakresie produkcji rolnej, ekologii, ochrony środowiska, przetwórstwa rolno-spożywczego, ogrodnictwa, nasiennictwa, budownictwa wiejskiego i budynków inwentarskich, środków ochrony roślin i nawozów, pasz, dodatków paszowych, jak również dziedzictwa kulturowego i folkloru małopolskiej wsi oraz żywności produkowanej metodami ekologicznymi. Swój dorobek, wyroby i usługi zaprezentuje w Nawojowej blisko 400 firm z branż rolniczych i okołorolniczych. Ponadto w Agroporomocji 2014 udział wezmą takie podmioty i wystawcy indywidualni jak: twórcy rzemiosła ludowego, właściciele gospodarstw agroturystycznych, pszczelarze, urzędy gmin promujące swój region, placówki naukowe, banki, wydawnictwa pism branżowych, instytucje obsługi rolnictwa.

W sobotę, podczas uroczystego rozpoczęcia Wystawy nastąpi rozstrzygnięcie wojewódzkich konkursów „Agroliga” i innych. Również 6 września organizatorzy wystawy zapraszają na „Redyk Bacowski”. Bacowie zrzeszeni w Tatrzańsko-Beskidzkiej Spółdzielni Producentów „Gazdowie” wprowadzą około 200 owiec na teren wystawy. Odbędą się także: finał konkursu strzyży owiec metodą tradycyjną, pokazy „pucenia oscypków” i serów gazdowskich oraz promocja produktów wytwarzanych z mleka owczego.

Wystawę można zwiedzać od 9:00 do 17:00.
 
Za: MODR

Related Posts

None found

Poprzedni artykułMinister rolnictwa Niemiec: nie rozpaczajmy, jedzmy owoce
Następny artykułSawicki: pomoc UE obejmie też producentów niezrzeszonych

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.