ochrona gruszy
Komunikat sadowniczy PROCAM 11 z 27.05.2020
Krzysztof Gasparski z PROCAM Polska w najnowszym komunikacie sadowniczym z dnia 27.05.2020. Choroby i szkodni w sadach oraz nawożenie. Jabłonie, grusze i czereśnie.
Komunikat Sadowniczy i Jagodowy PROCAM 01 z 19.03.2020
Zapraszamy do obejrzenia pierwszego w sezonie 2020 komunikatu przygotowanego przez firmę PROCAM. Sady i jagodniki - początek sezonu wegetacyjnego. Nawożenie i pierwsze zabiegi owadobójcze!
Komunikat...
Komunikat Sadowniczy Bayer z dnia 29.05.2019
Szymon Jabłoński Doradca Bayer w najnowszym Komunikacie Sadowniczym Bayer z dnia 29.05.2019
Zwalczanie miodówek i mszyc w gruszach
ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Rozpoczyna się bardzo ważny okres w ochronie grusz przed miodówka gruszową. Należy zadbać o lustracje sadu oraz systematyczne zwalczanie form larwalnych. Obserwujemy duże nasilenie innych szkodników kłująco-ssących takich jak mszyce. Wykonując zabiegi przeciwko mszycom zwalczamy również miodówki.
Komunikat Sadowniczy zalecenia PROCAM z 23.04.2019
Krzysztof Gasparski z firmy Procam Polska w kolejnym komunikacie sadowniczym.
Komunikat Sadowniczy nr 2 zalecenia PROCAM z 26.03.2019
Komunikat Sadowniczy nr 2/2019 z dnia 26.03.2019.
Nowości w portfolio Bayer na rzecz innowacyjnego, zrównoważonego rolnictwa
Warszawa, 12 lutego 2019 – Bayer prezentuje nowości na sezon 2019.
U progu nowego sezonu
W styczniu br. w Małej Wsi (pow. grójecki), podobnie jak w latach ubiegłych, odbyły się Sadownicze Konferencje Regionalne zorganizowane przez firmę Agrosimex (fot. 1). Podczas spotkań poruszono wiele tematów związanych z programem ochrony oraz nawożeniem jabłoni i gruszy w nadchodzącym sezonie, mówiono o rozwiązaniach agrotechnicznych, a także o globalnych trendach w uprawie jabłoni.
Ochrona: Dopuszczone do obrotu po ukazaniu się PORS w wersji tradycyjnej
Rejestr środków ochrony roślin w ostatnim czasie (już po ukazaniu się „Programu Ochrony Roślin Sadowniczych na 2019 r.” w wersji papierowej), został uzupełniony o środki (tabela), których w zbliżającym się sezonie można będzie użyć do ochrony roślin sadowniczych. Środków tych nie znajdą Użytkownicy na stronach naszego „Programu…”, ale tradycyjnie, informacje o nowych środkach będzie podawać sadownikom na łamach naszych czasopism i portali.
PORS 2019 – usunięte, dodane, zmienione, uzupełnione
Każdego roku aktualny „Program Ochrony Roślin Sadowniczych” trzeba nabyć i już! Dlaczego nie można bazować na tym sprzed roku? Odpowiedź jest prosta – zmian jest sporo, wycofywane są z rejestru pewne środki ochrony roślin, dobór uzupełniany jest wieloma nowymi. Ale – co również bardzo ważne – każdego roku, nawet kilka razy w roku zapadają na forum unijnym decyzje o wycofaniu z użycia w krajach członkowskich wielu substancji czynnych środków ochrony roślin. Te wycofania zachodzą bardzo szybko, często w przeciągu zaledwie kilku miesięcy. O tym wszystkim informujemy, aby nasi sadownicy nie wpadli w pułapkę niewiedzy, i przez to nie mogli zbywać owoców, które potraktowaliby zakazanymi substancjami.