Strona główna Tagi Owoce egzotyczne

owoce egzotyczne

W tym sezonie większy import cytrusów, mniejszy m.in. kiwi i brzoskwiń

W tym sezonie zwiększy się import cytrusów, mniejszy zaś będzie m.in. kiwi i brzoskwiń - oceniają eksperci Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej.

Najwięcej owoców jedzą w Izraelu

Jak pokazują najnowsze badania to właśnie konsumenci w Izraelu spożywają najwięcej na świecie owoców. Średnio na jednego Izraelczyka przypada konsumpcja owoców na poziomie 75 kg rocznie.

Nowe substancje konserwujące owoce

5 grudnia ukazało się rozporządzenie Komisji 1147/2012 zmieniające załącznik II do rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 1333/2008 w odniesieniu do stosowania wosku pszczelego (E 901), wosku carnauba (E 903), szelaku (E 904) oraz wosku mikrokrystalicznego (E 905) na powierzchni niektórych owoców.

Owoc-terrorysta?

Rejsowy samolot indonezyjskich linii Lion Air z Medany (Północna Sumatra) do Dżakarty nie wystartował 22 czerwca z powodu wniesienia na pokład owocu duriana.

Głożyna pospolita – drzewo owocowe z Chin

Wyjazd w 2007 roku pracowników naukowych Instytutu Sadownictwa i Kwiaciarstwa (obecnie Instytut Ogrodnictwa) do Chin zaowocował między innymi pozyskaniem materiału rozmnożeniowego dość oryginalnego gatunku sadowniczego – głożyny pospolitej (Zizyphus jujuba Mill.), który w tym regionie świata jest uprawiany na szeroką skalę.