Strona główna Tagi Plantpress
Tag:

plantpress

Rynek i zapasy jabłek w Polsce i Europie – Adam Paradowski (VIDEO)

Aktualna sytuacja na europejskim rynku jabłek. Zapasy, ceny prognozy. Wystąpienie Adama Paradowskiego z wydawnictwa Plantpress Sp. z o.o. podczas 29 Spotkań Sadowniczych w Sandomierzu – 29-30 stycznia 2020 r.

XVII Dzień Ziemniaka

JM Rektor Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Rolniczy Zakład Doświadczalny SGGW w Żelaznej wraz z Bayer Polska zapraszają na XVII Dzień Ziemniaka w...

„Róże do warunków klimatycznych Polski” – nowość w ofercie Plantpressu

W wydawnictwie Plantpress ukazała się książka poświęcona różom, prezentująca ponad 200 odmian tych kwiatów, możliwych do uprawy w naszych warunkach klimatycznych.

Wydawnictwo Plantpress zaprasza na stoisko

W dniach 10-11 stycznia na targach TSW swoją ofertę prezentuje wydawnictwo Plantpress Sp. z o.o.
Z ofertą czasopism oraz książek dla producentów warzyw, owoców oraz roślin ozdobnych można zapoznać się na stoisku C12
 
 

Wydawnictwo Plantpress poszerzyło ofertę

W październiku ogólnopolskie czasopismo „Wiadomości Rolnicze Polska” zostało zakupione przez firmę Plantpress Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie. Tym samym oferta wydawnictwa została poszerzona o tematykę rolniczą.

Nagroda Jubileuszowej Loterii Plantpressu w rękach zwycięzcy

20 lipca przedstawiciele organizatora oraz partnerów Jubileuszowej Loterii Plantpressu przekazali główną nagrodę - ciągnik Kubota M7040N  - sadownikowi z Jeżowa Stanisławowi Galińskiemu.

Kubota od Plantpressu; czyli finał Jubileuszowej Loterii za nami

W niedzielę w Łęczeszycach k. Belska Dużego odbył się finał Jubileuszowej Loterii Plantpressu. Główną nagrodą - ciągnik Kubota M7040N wygrał sadownik z Jeżowa. Impreza połączona była z otwarciem nowego oddziału PROCAMu.

25 czerwca w Łęczeszycach – finał Jubileuszowej Loterii Plantpressu

W siedzibie firmy PROCAM (Łęczeszyce 43 A) 25 czerwca odbędzie się losowanie nagród w Jubileuszowej Loterii Plantpressu. Nagroda główna to ciągnik KUBOTA M7040N.


„Malinowy Czas” po raz drugi (cz. I)

Produkcja malin w Polsce od kilku lat jest na podobnym, wysokim poziomie i wynosi ok. 120 tys. ton rocznie (wyjątkiem był rok 2015 r., gdy z powodu suszy znacznie niżej niż zazwyczaj plonowały maliny jesienne). Dobra koniunktura na malinę sprawia, że osób zainteresowanych uprawą tego gatunku przybywa. Dowodzi tego też wysoka frekwencja na seminariach dotyczących malin, także odbywającej się 6 lutego drugiej edycji konferencji pt. “Malinowy Czas”. Miejsce spotkania była sala konferencyjna “Czernicówka” w Wojciechowie Lubelskim, a na konferencję przybyło ponad 200 plantatorów. Organizatorami spotkania były ProCam i Plantpress.

59. Ogólnopolska Konferencja Ochrony Roślin Sadowniczych

Wkrótce po raz kolejny grono, nie tylko polskich, sadowników będzie miało okazję dowiedzieć się wielu interesujących, praktycznych informacji odnośnie do przyszłości ochrony roślin, tej najbliższej i w perspektywie. Polecamy - już 10 i 11 lutego, w Centrum Kongresowym Mazurkas (ul. Poznańska 177) w Ożarowie Mazowieckim odbędzie się 59. Ogólnopolska Konferencja Ochrony Roślin Sadowniczych, której głównymi organizatorami są: Instytut Ogrodnictwa w Skierniewicach, firma Bayer, Komitet Ochrony Roślin PAN, wydawnictwo Plantpress.

Ostatnie artykuły

O roślinach w miastach

Bieżący numer „Szkółkarstwa”, pierwszy w 2020 r., oddaliśmy w Państwa ręce ze zmianami.

Internauci wybrali najlepsze produkty

Duże znaczenie na każdych targach mają przyznawane przez organizatorów nagrody. Nie inaczej jest na Międzynarodowych Targach Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA w Poznaniu.

W najnowszym MPS SAD 2/2020

W tym roku u większości gatunków sadowniczych – jeśli w kolejnych tygodniach nie wystąpią znaczne spadki temperatury, a wiosną przymrozki – zapowiada się bardzo intensywne kwitnienie.