„Winogrodnictwo” – książkowy „must have” dla każdego

Uprawa winorośli, winoogrodnictwo
„Winogrodnictwo”, praca zbiorowa naukowców z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, pod redakcją merytoryczną dr hab. inż. Macieja Gąstoła, prof. UR w Krakowie jest na rynku wydawniczym unikatową pozycją. Popularnonaukowe opracowanie, bazujące na doświadczeniach i wiedzy Autorów stanowi kompendium rzetelnych informacji z zakresu uprawy winorośli w Polsce.

Publikacja przybliża podstawowe wiadomości dotyczące gatunku, jego biologii i fizjologii, systematyki i hodowli odmian oraz rozmnażania. Bogato ilustrowana prezentacja faz fenologicznych z pewnością ułatwi producentom dokładne określenie etapu rozwoju rośliny i wybór odpowiednich zabiegów agrotechnicznych.

Szereg praktycznych i cennych informacji ułatwi założenie winnicy, tym którzy jeszcze się wahają. Wskazówki dotyczące wyboru siedliska i projektowania winnicy, zawierające także aspekty ekonomiczne, stanowią doskonałe źródło porad eksperckich, zakotwiczonych w wieloletniej praktyce. Książka prezentuje technologie uprawy winorośli, począwszy od jej założenia aż do prowadzenia winnicy wieloletniej. Obejmuje informacje m.in. z zakresu form prowadzenia winorośli, pielęgnacji krzewów i gleby oraz nawożenia i nawadniania roślin. Wiele uwagi poświęcono zagadnieniom związanym z ochroną krzewów przed szkodnikami i chorobami oraz sposobom zapobiegania im i ich zwalczania.

„Winogrodnictwo” to pozycja, którą wpisujemy na ogrodniczą listę książek „must have”!!!

Przeznaczona jest dla każdego, zarówno profesjonalnego producenta, jak i amatora, hobbisty i pasjonata. Sprawdzi się jako kompendium wiedzy dla studentów oraz uczniów techników rolniczych i ogrodniczych. Przyda się każdemu doradcy i ekspertowi z dziedziny ogrodnictwa.

„Winogrodnictwo” to spora dawka wiedzy, rzetelne informacje i wyczerpujące porady. Zachęcamy do lektury! Do nabycia w sklepie Plantpress.pl: https://www.plantpress.pl/produkt/winogrodnictwo/

Related Posts

None found

Poprzedni artykułRóże z certyfikatem ADR 2020
Następny artykułChryzantema – nieoczywista dekoracja wnętrz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.