Zaproszenie na webinarium pt. Trawy ozdobne

Miskant chinski
Trawy ozdobne są obecnie jedną z ważniejszych grup roślin wykorzystywanych na terenach zieleni miejskiej. Cenione są przede wszystkim za duże walory ozdobne – tworzą one długie, wąskie liście, które dodają lekkości kompozycjom na rabatach, oraz atrakcyjne kwiatostany w stonowanych barwach.

Ich ogromna różnorodność pozwala na wszechstronne wykorzystanie tych roślin. Trawy są ponadto zdolne do fitoremediacji. Mogą być sadzone na stanowiskach trudnych, a do takich zaliczane są rabaty miejskie, gdzie rośliny częściej narażone są na wyższą temperaturę i stres wodny.

Czym kierować się przy wyborze gatunków ozdobnych traw na miejskie rabaty? Jak właściwie dobrać gatunki na różne stanowiska? Które gatunki nadają się na skrajnie trudne miejsca? Jakie są możliwości wykorzystania ozdobnych traw w nasadzeniach miejskich?

Już 14 stycznia o godz. 19 swoją wiedzą na ten temat podzieli się podczas webinarium dr inż. Monika Henschke, autorka wydanej przez firmę Plantpress Sp. z o.o. książki „Trawy ozdobne do warunków klimatycznych Polski”, współpracująca z dwumiesięcznikiem „Szkółkarstwo” właścicielka Szkółki Traw Ozdobnych „Henschke” w Sycynie, a przede wszystkim miłośniczka tej grupy roślin. Zapraszamy do uczestnictwa nie tylko osoby odpowiedzialne za zieleń miejską, ale wszystkich, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę na temat ozdobnych traw.

Udział w spotkaniu jest bardzo prosty:

– w czwartek, 14 stycznia, o godzinie 18:55 należy kliknąć w link wydarzenia: https://plantpress.clickmeeting.com/trawy-ozdobne

– podać swoje imię oraz adres email i dołączyć do spotkania,

– można łączyć się z komputera, tabletu czy smartfona,

– do webinarium można dołączyć także w trakcie jego trwania.

Partnerem organizowanego przez nas spotkania jest firma ICL Polska Sp. z o.o., producent nawozów z serii Osmocote®.

Zachęcamy do śledzenia naszego portalu i profilu na Facebooku – już wkrótce informacje o kolejnych, ciekawych webinariach.

Related Posts

None found

Poprzedni artykułTo już we wtorek! „Nawożenie i dobór odmian jabłoni z perspektywy ubiegłego sezonu”
Następny artykułSolidne krzesła ogrodowe – poradnik wyboru dla laika

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.