Strona główna Tagi Plonowanie

plonowanie

6600 drzew czereśni na hektar

Na Uniwersytecie Bolońskim trwają prace badawcze nad uprawą czereśni w dużym zagęszczeniu. Dotychczasowe doświadczenia dowodzą, że odmiany: 'Regina', 'Kordia' i 'Ferrovia' dobrze sprawdzają się w nasadzeniach z 6600 drzewami/ha. 

Ochrona i fizjologia

Miniony sezon, chociaż dość niespecyficzny pod względem aury, pracownicy firmy BASF oceniają jako bardzo udany, na nowy patrzą optymistycznie. Jacek Brol, szef marketingu działu Crop Protection BASF i Agnieszka Łyczak-Szymczyk, menadżer ds. komunikacji oczekują i zapowiadają już dzisiaj wprowadzenie do obrotu w nadchodzącym sezonie kilku nowych środków ochrony roślin.

Fotosynteza podstawą plonowania

Fotosynteza jest złożonym procesem zachodzącym w roślinach zielonych, w którym z prostych związków nieorganicznych (wody i dwutlenku węgla), przy udziale energii światła słonecznego, tworzone są związki organiczne magazynowane lub wykorzystywane przez rośliny w procesach wzrostowych. Intensywność procesu fotosyntezy, jako procesu biochemicznego, ulega jednak modyfikacjom pod wpływem czynników wewnętrznych (np. zawartości chlorofilu, budowy liści) i zewnętrznych (np. zawartości dwutlenku węgla, wody, temperatury, natężenia światła, zawartości składników mineralnych).

Pszczoły – najtańszy czynnik plonotwórczy

Wiele uwagi pszczole miodnej, ale także innym gatunkom dziko żyjących owadów zapylających, poświęcono podczas spotkania, zorganizowanego 10 czerwca przez firmę Sumi Agro Poland już po raz ósmy w rodzinnym gospodarstwie rolnym Władysława Brzozowskiego w Mienianach k. Hrubieszowa.