Strona główna Tagi Podatek rolny

podatek rolny

Nowela ustawy o podatku rolnym – do komisji

Celem projektowanej ustawy jest ograniczenie zasady solidarnej odpowiedzialności właścicieli nieruchomości za zapłatę podatku rolnego lub podatku od nieruchomości. Projekt po pierwszym czytaniu w piątek został odesłany do dalszych prac w komisjach. 
 

Sawicki o KRUS, PIT i emeryturach obywatelskich

Nie ma pewności, czy w przyszłości system ZUS-owski, mimo reformy podwyższającej wiek emerytalny, będzie nadal wydolny - mówi  minister rolnictwa Marek Sawicki. Nie wyklucza, że w tej sytuacji potrzebne byłyby tzw. emerytury obywatelskie, "gdzie państwo gwarantuje pewne minimum".

Nie ma potrzeby zmian

Nie ma obecnie potrzeby zmian przepisów podatkowych dot. rolników - powiedział w poniedziałek w radiu TOK FM minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz. Należy natomiast wspierać system zachęt, by rolnicy odchodzili od podatku rolnego - dodał.

Inwestycje w infrastrukturę, podatek dla rolników, renta surowcowa

700-800 mld zł inwestycji m.in. w infrastrukturę, opodatkowanie dochodów z działalności rolniczej, renta surowcowa od wydobycia gazu łupkowego - to niektóre plany rządu przedstawione w drugą rocznicę powołania obecnego gabinetu. O planach rządu poinformowało w poniedziałek CIR, podsumowując jednocześnie dotychczasowe dokonania drugiej kadencji rządu Donalda Tuska.

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o podatku rolnym

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał nowelizację ustawy o podatku rolnym, która ma uniezależnić stawkę podatku od wahań koniunktury rynkowej - poinformowała w środę w komunikacie Kancelaria Prezydenta.

Nowe zasady naliczania podatku rolnego dopiero od 2014 r.

W 2013 r. będą obowiązywały dotychczasowe przepisy dotyczące naliczania podatku rolnego - zakłada poprawka Senatu do ustawy, która w piątek przyjął Sejm.

Komisja finansów za poprawką Senatu dot. podatku rolnego

Sejmowa komisja finansów poparła w środę poprawkę Senatu dotyczącą podatku rolnego. Chodzi o doprecyzowanie w noweli ustawy o podatku rolnym, że w 2013 r. będą obowiązywały dotychczasowe przepisy. Nowe regulacje mają obowiązywać od 1 stycznia 2014 r.

Senat zgłosił poprawkę do noweli ustawy o podatku rolnym

Senat zgłosił w czwartek poprawkę do noweli ustawy o podatku rolnym, zgodnie z którą dotychczasowe przepisy będą stosowane do obliczania podatku za 2013 r. Nowela zakłada zmianę obliczania tego podatku tak, by jego wysokość nie była uzależniona od wahań cen żyta.

Sejm znowelizował ustawę o podatku rolnym

Sejm znowelizował w piątek ustawę o podatku rolnym. Zakłada ona zmianę obliczania tego podatku tak, by jego wysokość nie była uzależniona od wahań cen żyta. Ma to stabilizować wydatki gospodarstwa rolnego, a także dochody gmin.

Kluby poselskie za zmianą naliczania podatku rolnego

Wszystkie kluby poparły w środę poselski projekt nowelizacji ustawy o podatku rolnym. Zakłada on zmianę obliczania tego podatku tak, by jego wysokość nie była uzależniona od wahań cen żyta. Ma to stabilizować wydatki gospodarstwa rolnego, a także dochody gmin.