Strona główna Tagi Polska

polska

Polski import orzechów laskowych

Cóż, taki mamy klimat, że bez importu orzechów obejść się nie możemy. Równie nieprzewidywalne, jak pogoda są kwestie wyboru partnerów handlowych.

ajwiększy sad Kazachstanu – we współpracy z Polakami

Największy projekt sadowniczy Kazachstanu nazwany Agropark Kułan jest realizowany z udziałem polsko-kazachskiej firmy. Celem jest posadzenie w kilku sąsiadujących ze sobą wsiach rejonu Ryskułowskiego (obwód Żambylski, południowy Kazachstan) około 1600 hektarów sadów i jagodników oraz szkółek.

Niemcy pożegnali śliwki

Niemcy bardzo lubią śliwki, czego przejawem może być szeroka ich oferta na hurtowych rynkach tego kraju. W kończącym się sezonie notowano na nim obecność  21 jeden odmian pochodzących z niemieckich sadów (plus kategorię „inne odmiany”) oraz owoce z 13 europejskich krajów.

Drożeją ogórki szklarniowe

Od początku listopada hurtowe ceny krajowych ogórków szklarniowych poszły wyraźnie w górę. W najbliższym czasie trend ten może wyhamować – gdy oczekiwania polskich producentów zbliżą się do oferty ogórków importowanych.

Rozmowy polsko- białoruskie

W Poznaniu, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyło się w poniedziałek, 25 września VI posiedzenie polsko-białoruskiej grupy roboczej ds. współpracy w dziedzinie rolnictwa.

Polska krajem partnerskim na World Food India

W czwartek, 27 kwietnia podczas spotkania prezes Rady Ministrów Beaty Szydło, z wiceprezydentem Republiki Indii Muhammadem Hamidem Ansarim minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel oraz minister stanu w ministerstwie mikro, małych i średnich przedsiębiorstw Giriraj Singh podpisali umowę o współpracy w dziedzinie rolnictwa między Polską a Indiami.

Polski import z Holandii

W 2016 roku Holendrzy dostarczyli na polski rynek według danych Eurostat  379 tys. ton owoców i warzyw. To w porównaniu z rokiem 2015 o zaledwie 1% mniej – wówczas import z Holandii wyniósł 382,6 tys. ton. Ze wspomnianej ilości 379,0 tys. ton zaledwie, zdaniem unijnego źródła, 92,8 tys. ton to eksportowane holenderskie produkty, pozostałe ponad 286,0 tys. ton to produkty ogrodnictwa reeksportowane przez Holendrów.

Polski import z Holandii

W 2016 roku Holendrzy dostarczyli na polski rynek według danych Eurostat dokładnie 379 tys. ton owoców i warzyw. To w porównaniu z rokiem 2015 o zaledwie 1% mniej – wówczas import z Holandii wyniósł 382,6 tys. ton.

Polska pieczarka dominuje na unijnym rynku

W minionym roku Polska według danych Eurostat wyeksportowała w sumie o 4% więcej pieczarek niż w roku 2015. W roku 2016 wysłaliśmy za granicę ich około 220,7 tys. ton wobec 211,7 tys. ton rok wcześniej.

Polsko-czeskie rozmowy o uciążliwości przygranicznych inwestycji

Szef resortu środowiska Jan Szyszko oraz jego czeski odpowiednik rozmawiali m.in. na temat uciążliwości przygranicznych inwestycji. Polska oczekuje interwencji ws. uciążliwego zapachu z chlewni w miejscowości Krnov. Czesi natomiast żądali ograniczenia emisji światła ze szklarni pomidorów w Bogatyni.