Drożeją ogórki szklarniowe

Od początku listopada hurtowe ceny krajowych ogórków szklarniowych poszły wyraźnie w górę. W najbliższym czasie trend ten może wyhamować – gdy oczekiwania polskich producentów zbliżą się do oferty ogórków importowanych.
Krótkie ogórki krajowe kosztowały na początku miesiąca 4,0-6,0 zł/kg. Od 2 listopada do wczoraj ich cena wzrosła na 5,5-7,0 zł/kg. Tak więc minimalna cena tego warzywa wzrosła o 37,5%, maksymalna o 16,7%. Takie same ogórki z importu na giełdzie w Poznaniu  (tylko tam były notowane) kosztowały 4,89-5,56 zł/kg.
Podobnie wygląda sytuacja na rynkach hurtowych Ukrainy. Tam po spadkach cen w końcówce października ogórki z importu mocno odbiły i w ostatnim tygodniu ich ceny wzrosły dwukrotnie. Są oferowane po 38-45 hrywien za kilogram. W ciągu 2 tygodni cena ogórków wzrosła 1,5-2 razy.
za: IERiGŻ, infoshuvar.com

Related Posts

None found

Poprzedni artykułPropozycje zmian w ochronie ziemi
Następny artykuł„Jabłka nie wytworzyły sobie pozycji owocu elitarnego”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.