Strona główna Tagi Rijk zwann

rijk zwann

Ogórki partenokarpne w podkaliskiej szklarni

Pod koniec czerwca firma Rijk Zwaan zorganizowała prezentację partenokarpnych odmian ogórka w szklarni Marzeny i Janusza Warszewskich w Kolonii Skarszewek k. Kalisza. Współorganizatorem spotkania była firma Koppert.

Centrum Handlowe Rijk Zwaan w Berlinie

Rijk Zwaan oficjalnie otworzył Centrum Handlowe w Berlinie. Jest ono następnym krokiem firmy w zakresie dalszej poprawy usług dla sprzedawców detalicznych i określania odpowiednich priorytetów dla programów hodowlanych firmy.

Sezon ogórkowy w Kłecku

W Grupie Producentów Warzyw Chrobry w Kłecku (powiat gnieźnieński) sezon ogórkowy to wyjątkowo długi – bo prawie trzymiesięczny – czas wytężonej pracy. 28 lipca firmy Rijk Zwaan i Yara Poland zaprosiły plantatorów ogórków gruntowych do GPW Chrobry na spotkanie poświęcone nowoczesnej uprawie i nawożeniu tego gatunku.

Witki sałatowo i nie tylko

W piątek 19 czerwca w Stacji Doświadczalnej Witki (woj. mazowieckie) firma Rijk Zwaan zorganizowała Dni Sałaty. Oprócz sałat na poletkach porównawczych można było obejrzeć również rzodkiewki, warzywa kapustne, marchew, selery naciowe i buraki z oferty firmy. 
 

Regulacja liczby zawiązków ogórka

W gospodarstwie Moniki i Mirosława Dominików w Dąbrowie na południu Polski odbyło się 6 marca spotkanie poświęcone uprawie ogórka szklarniowego zorganizowane przez nasienny koncern Rijk Zwaan oraz firmy: Azelis Poland, F.H. „Ogrodnik” Beata Słaby z Wielogłów. Wzięli w nim udział producenci tego warzywa z Małopolski, z sąsiednich województw, a także z Warszawy, Płocka, Wrocławia, Zamościa.

Sałatowe poletka

9 czerwca w Miroszowicach (dolnośląskie) firma Rijk Zwaan Polska zaprezentowała szeroką gamę odmian sałat z oferty spółki. W przygotowanej w gospodarstwie Mieczysława Bielenia kolekcji były różne sałaty, m.in. masłowe, kruche, liściowe, dębolistne, rzymskie, salanova.

Wzrost mimo trudności

Z roku na rok kijowska międzynarodowa wystawa InterAgro rośnie – ostatnia, ósma jej edycja (7-10 lutego) przyciągnęła ponad 500 wystawców z 21 państw i ponad 20 tysięcy zwiedzających.