Strona główna Tagi Sortowanie

sortowanie

Sortowanie cebuli wg Holendrów

Holenderska cebula trafia na 130 rynków, które mają bardzo różne wymagania względem tego warzywa. Odpowiedni system sortowania cebuli pozwala na nie odpowiedzieć.

Innowacje: japońska technologia sortowania truskawek.

Dzięki tym rozwiązaniom na rynki krajów Dalekiego Wschodu trafiają truskawki premium w ekskluzywnych opakowaniach.

W październikowym „Haśle Ogrodniczym” o sortowaniu i pakowaniu

Tematem październikowego numeru „Hasła Ogrodniczego” jest „Sortowanie i pakowanie” - podpowiadamy w nim, jak przygotować warzywa i owoce do sprzedaży zgodnie z najwyższymi standardami.

Rumuni będą inwestować w uprawę borówki

Eksperci oceniają, że w najbliższych latach w Rumunii może dojść do intensywnego rozwoju produkcji borówki amerykańskiej.

Wiedza bujająca w obłokach – do wykorzystania

Japoński student informatyki postanowił pomóc rodzinie zajmującej się uprawą ogórków  i z pomocą oprogramowania Google przeznaczonego dla Internetu rzeczy (Internet of Things - pozwalającego maszynom uczyć się, rozwiązywać problemy i przekazywać informacje samodzielnie, bez udziału człowieka) skonstruować w rodzinnym gospodarstwie system sortowania ogórków.

Innowacyjny system wizyjny stosowany przy sortowaniu owoców i warzyw

Innowacyjny system wizyjny, wykorzystywany przy sortowaniu owoców i warzyw, stworzyli specjaliści z radomskiej firmy Sorter. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom dokonywana jest nie tylko analiza rozmiaru, koloru i uszkodzeń zewnętrznych, ale także np. podskórnych obić owocu. Systemtem wizyjny rozpoznaje nie tylko rozmiar, kolor oraz uszkodzenia zewnętrzne i wszelkie zniekształcenia owocu czy warzywa, ale także np. uszkodzenia przynasienne czy miąższu.

W handlu czereśnie bez defektów

W maju 2015 r. firma STAS, belgijski producent maszyn, wykonała instalację elektronicznej linii sortowniczej do czereśni w gospodarstwie Jona Kotulli w miejscowości Francop k. Hamburga (Niemcy). Dzięki najnowszej technologii owoce z zewnętrznymi i wewnętrznymi uszkodzeniami mogą być zidentyfikowane i odsortowane. Sadownik twierdzi, że dzięki zakupionej maszynie będzie w stanie zapobiec wysyłce do klientów owoców ze zmienioną strukturą miąższu, wynikającą z obecności w nich larw muszki plamoskrzydłej (Drosophila suzukii).

Greefa otwiera spółkę we Włoszech

Firma Greefa utworzyła  w północnych Włoszech swoją spółkę zależną w centrum włoskiego sadownictwa – Południowym Tyrolu.

Wynalazek z Radomia trafi na rynki producentów owoców w Europie i Ameryce Płd.

Nową generację maszyn sortujących, stanowiących swego rodzaju zautomatyzowane i zrobotyzowane centrum obróbcze w zakresie sortowania owoców i warzyw, wdrożyła radomska firma Sorter. Wynalazek ma trafić na rynki producentów owoców cytrusowych m.in. w Europie i Ameryce Południowej. 
 

Standaryzowana marchew

Marchew produkowana w ramach dużej grupy producenckiej do zaopatrzenia kilku sieci handlowych musi spełniać najwyższe standardy. Prezes Grupy Producentów Amazis Sp. z o.o. spod Poznania podzielił się ze mną swoimi sposobami na dobre przygotowanie tego warzywa do sprzedaży.