Strona główna Tagi Verimark 200 SC

Verimark 200 SC

Szkodniki warzyw atakują! Komunikat warzywniczy PROCAM 10 z dnia 13.07.2021

Zapraszamy do obejrzenia kolejnego odcinka Komunikatu Warzywniczego od Sławomira Mechackiego i Marka Dąbrowskiego (FMC) z dnia 13 lipca. System monitoringu w uprawie warzyw informuje, że w ostatnim czasie występuje duża aktywność szkodników. W uprawie warzyw kapustnych lustruje się obecność mączlika, mszycy, tantnisia, piętnówki. W marchwi aktualnie dużym zagrożeniem jest połyśnica marchwianka, z kolei na polach ziemniaka występuje duża presja stonki ziemniaczanej. Więcej szczegółów w materiale filmowym.

Kapusty z Charsznicy online 2020 – Dni Kapusty

Zapraszamy do obejrzenia zapisu z webinarium, Charsznickie Dni Kapusty w tym roku nie odbywają się w tradycyjnej formie, jednak dzisiaj można spotkać się indywidualnie z przedstawicielami niektórych firm nasiennych na ich poletkach pokazowych w okolicach Charsznicy.

Śmietka kapuściana – kolejne pokolenie

Tegoroczna pogoda panująca na południu Polski zaskakuje ogrodników, którzy takiej aury nie pamiętają w XXI w. Wszelkie zasady i tradycyjne terminy związane z ochroną roślin muszą bardzo zweryfikować. Tak jest m.in. z ochroną warzyw kapustnych przed kolejnym pokoleniem śmietki kapuścianej.

Program Ochrony Roślin Warzywnych na 2019 r. przed chorobami i szkodnikami

Producenci warzyw miniony sezon mogą zaliczyć do bardzo dobrych. Plony były niezłe, jakość towaru nie była kwestionowana przez jego nabywców, a ceny…? Wielu ogrodników nie pamięta takiej koniunktury. Oby kolejny sezon był równie udany po wszystkimi względami, a popyt na polską produkcję – jeszcze większy. Warunek jest podstawowy – ona musi być dobrej jakości i bezpieczna pod względem żywieniowym. A bez aktualnej wiedzy dotyczącej możliwości ochrony roślin warzywnych nie uda się tego dokonać. „Program Ochrony Roślin Warzywnych” na nadchodzący sezon jest już dostępny! Trzeba go mieć!

PORS 2019 – usunięte, dodane, zmienione, uzupełnione

Każdego roku aktualny „Program Ochrony Roślin Sadowniczych” trzeba nabyć i już! Dlaczego nie można bazować na tym sprzed roku? Odpowiedź jest prosta – zmian jest sporo, wycofywane są z rejestru pewne środki ochrony roślin, dobór uzupełniany jest wieloma nowymi. Ale – co również bardzo ważne – każdego roku, nawet kilka razy w roku zapadają na forum unijnym decyzje o wycofaniu z użycia w krajach członkowskich wielu substancji czynnych środków ochrony roślin. Te wycofania zachodzą bardzo szybko, często w przeciągu zaledwie kilku miesięcy. O tym wszystkim informujemy, aby nasi sadownicy nie wpadli w pułapkę niewiedzy, i przez to nie mogli zbywać owoców, które potraktowaliby zakazanymi substancjami.