Strona główna Tagi Walentynki

walentynki

Walentynki rano i wieczorem!

Szukasz pomysłu na lekką kolację lub romantyczne śniadanie? Odkryj szybki i łatwy przepis, który wybraliśmy na Walentynki. Danie, które uwodzi. Naleśniki z sokiem z buraków i błonnikiem z aronii, dżemem dyniowym i kruszoną fetą, z sałatami, kiełkami i kruszonymi orzechami laskowymi. Wzbogacone sokiem aroniowym lub jabłkiem. Smaczny dowód na to, że przyjemności możemy robić sobie cały dzień.

Owoce miłości

Zbliżają się Walentynki… Każdego roku 14 lutego ludzie mówią o swoich uczuciach. Wiele par decyduje się na celebrowanie tego dnia kolacją w restauracji lub specjalnym domowym posiłkiem. W czasie covidowej epidemii dobrze widać, że wspólnym mianownikiem jest tu chęć spędzenia czasu razem, tylko dla siebie. Walentynki to idealny dzień by wyrazić miłość i zaangażowanie.

Przed Walentynkami – wyższe obroty

Za dwa dni Walentynki – święto bardzo lubiane przez kwiaciarzy – zarówno ogrodników, jak i dystrybutorów tych roślin. Wśród tych ostatnich jest wiele linii lotniczych operujących na globalnym rynku.

Walentynkowa sprzedaż kwiatów w Europie

W wielu miejscach w Holandii, Niemczech i Belgii w zeszłym tygodniu świętowano tradycyjny karnawał, ale nie wpłynęło to na walentynkową sprzedaż kwiatów - informuje serwis Floraldaily. Dla giełd okres szczytu już się skończył, teraz kolej na kwiaciarnie.

W Walentynki róże podróżują po świecie

UE jest importerem netto jednego z symboli walentynkowych - świeżych ciętych róż. W ciągu pierwszych 10 miesięcy 2017 r. UE wyeksportowała róże o wartości 62 mln EUR do krajów spoza UE i sprowadziła te kwiaty o dziesięciokrotnie wyższej wartości - 624 mln - spoza UE.

Walentynki to wielki handel kwiatami

Jak podaje Royal Flora Holland, tydzień przed Walentynkami to jeden z najbardziej ruchliwych tygodni w roku. Transakcje obejmują 300 milionów kwiatów i ponad 25 milionów roślin doniczkowych. To dwa razy tyle, ile w normalny tydzień.

Rekordowe Walentynki

Holenderskie giełdy kwiatowe odnotowały w ubiegłym tygodniu rekordowe obroty. Zawdzięczają je Walentynkom – z tej okazji sprzedano na nich 300 mln sztuk ciętych kwiatów. Ale to nie był jedyny asortyment, który cieszył się wzięciem.