Przed Walentynkami – wyższe obroty

Kwiaty na walentynki
Za dwa dni Walentynki – święto bardzo lubiane przez kwiaciarzy – zarówno ogrodników, jak i dystrybutorów tych roślin. Wśród tych ostatnich jest wiele linii lotniczych operujących na globalnym rynku.

Świat anglosaski nie ma rozterek duchowych z obchodzeniem Walentynek – jest okazja do sprawienia komuś i doświadczenia przyjemności, a jednocześnie do zarobku. W ubiegłym roku Amerykanie wydali na walentynkowe prezenty 19,6 miliarda (!) dolarów, z czego 1,9 mld USD na kwiaty. Szacunki na nadchodzące święto mówią o 20,7 mld dolarów.

Jeden tylko międzynarodowy operator – UPS spodziewa się, że w dniach poprzedzających 14 lutego przetransportuje 4000 ton kwiatów – około 89 milionów sztuk, o 1 mln więcej, niż w roku ubiegłym. Uruchomił 50 dodatkowych czarterowych rejsów z Ekwadoru i Kolumbii do USA. Podobnie brzmią komunikaty Emirates SkyCargo – na okres okołowalentynkowy jego flota transportowców została wzmocniona dziewięcioma Boeingami 777 mającymi obsługiwać połączenia z Nairobii (Kenia) i Quito (Ekwador) do Sydney (Australia) i Los Angeles (USA).

za: aircargoworld.com

PG

Related Posts

None found

Poprzedni artykułU progu nowego sezonu
Następny artykułDrugi dzień 28. Spotkania Sadowniczego w Sandomierzu – relacja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.