Walentynki to wielki handel kwiatami

Jak podaje Royal Flora Holland, tydzień przed Walentynkami to jeden z najbardziej ruchliwych tygodni w roku. Transakcje obejmują 300 milionów kwiatów i ponad 25 milionów roślin doniczkowych. To dwa razy tyle, ile w normalny tydzień.

A jakie kwiaty są popularne w tym okresie? Zdecydowanie róże, tulipany i chryzantemy w odcieniach czerwieni. Również kwitnące rośliny doniczkowe to popularny prezent walentynkowy. Jak podaje RFH, handel w tym tygodniu obejmował:

  •     80 milionów róż
  •     100 milionów tulipanów
  •     23 miliony chryzantem
  •     3,5 miliona orchidei
  •     1,7 miliona róż doniczkowych
  •     500 000 anturium.

RFH przytacza również dane odnośnie popytu na „walentynkowe” kwiaty na największych rynkach zagarnicznych – we Francji i w Niemczech.

We Francji w ubiegłym roku w Walentynki najpopularniejsze były róże – stanowiły 74 proc. wszystkich wydatków na kwiaty w tym okresie. Na podium znalazły się poza tym orchidee (14 proc. wydatków) i lilie (8 proc.).

Jeśli chodzi o rynek niemiecki, to najpopularniejszymi walentynkowymi kwiatami są również róże (kupuje je 57 proc. klientów), następnie wiosenne bukiety (31 proc.) i inne aranżacje kwiatowe (6 proc.). Niemiecki konsument zostawia w tym okresie w kwiaciarni średnio od 20 do 30 euro.

MP

Źródło: Royal Flora Holland

Related Posts

None found

Poprzedni artykułUchwała Sejmu w sprawie negocjacji WPR
Następny artykułTargi Fruit Logistica – nie tylko owoce

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.