Strona główna Tagi Warmia i mazury

warmia i mazury

Miód z poligonu

Chłodne i deszczowe lato sprawiło, że w tym roku warmińsko-mazurscy pszczelarze nie zebrali cenionego przez konsumentów miodu lipowego, wcześniej nie udało się zebrać też miodu rzepakowego - poinformował szef regionalnego związku pszczelarskiego Józef Zysk. By pozyskać miód wrzosowy, ule ustawiono m.in. na poligonach.

W Warmińsko-mazurskiem pszczoły w dobrej kondycji po zimie

Pszczele rodziny w woj. warmińsko-mazurskim dobrze przezimowały, jednak z powodu wymarznięcia upraw rzepaku w tym roku miód rzepakowy będzie na wagę złota - poinformował prezes wojewódzkiego związku pszczelarzy Józef Zysk.

Na Warmii i Mazurach wypłacono 3,9 mln zł za szkody zwierząt

3,9 mln zł wypłaciła w tym roku Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Olsztynie za szkody wyrządzone przez bobry, wilki i żubry. Część wniosków o wypłaty rekompensat jest jeszcze rozpatrywana - podała Regionalna Konserwator Przyrody Maria Mellin.

3,9 mln zł za szkody wyrządzone przez bobry i wilki na Warmii i Mazurach

Prawie 3,9 mln zł zapłacił Skarb Państwa właścicielom nieruchomości z Warmii i Mazur za szkody spowodowane w tym roku przez bobry i wilki - poinformowała Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska (RDOŚ) w Olsztynie.

Na Warmii i Mazurach miodu jak na lekarstwo

Większość pszczelarzy z Warmii i Mazur przygotowała już ule do zimy, tylko nieliczni wywożą jeszcze część pszczelich rodzin na wrzosowe pola - poinformował szef Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy. Jak dodał, mijający sezon nie należał do najlepszych.

Ponad 3 mln zł w konkursach na rozwój warmińsko-mazurskiej wsi

Lokalne grupy działania z Warmii i Mazur ogłosiły ostatnie nabory wniosków na projekty związane z rozwojem wsi. Większość konkursów potrwa do końca sierpnia, a gminy, instytucje i osoby fizyczne mogą zdobyć w sumie ponad 3 mln zł dofinansowania z UE.

Na Warmii i Mazurach ponad 4,7 mln zł strat w sadach i jagodnikach

Ponad 4,7 mln zł wyniosły tegoroczne straty w sadach oraz na plantacjach truskawek, porzeczek i aronii, spowodowane majowymi przymrozkami w regionie - wynika z szacunków komisji powołanych przez wojewodę warmińsko-mazurskiego.

1,7 mln zł na rozwój wsi nad Kanałem Elbląskim

Ponad 1,7 mln zł unijnej pomocy mogą otrzymać gminy, organizacje pozarządowe, przedsiębiorcy i rolnicy na projekty związane z rozwojem wsi nad Kanałem Elbląskim (woj. warmińsko-mazurskie). W środę ruszył nabór wniosków o dofinansowania.

2,6 mln zł na rozwój mazurskich wsi

Ponad 2,6 mln unijnego dofinansowania mogą otrzymać gminy, organizacje pozarządowe, parafie, przedsiębiorcy i rolnicy na projekty związane z rozwojem wsi we wschodniej części Mazur - poinformowała w poniedziałek Lokalna Grupa Działania "Lider w EGO".

Rośnie zainteresowanie ziemią inwestycyjną na Warmii i Mazurach

Rośnie zainteresowanie ziemią inwestycyjną położoną w atrakcyjnych miejscach na Warmii i Mazurach. Cena 1 ha ziemi przeznaczonej na cele przemysłowe czy usługowe może być kilkunastokrotnie wyższa niż rolnej. Według ekspertów to oznaka ożywienia gospodarczego.