W Warmińsko-mazurskiem pszczoły w dobrej kondycji po zimie

Pszczele rodziny w woj. warmińsko-mazurskim dobrze przezimowały, jednak z powodu wymarznięcia upraw rzepaku w tym roku miód rzepakowy będzie na wagę złota - poinformował prezes wojewódzkiego związku pszczelarzy Józef Zysk.

Józef Zysk powiedział, że pszczele rodziny są tej wiosny w dobrej kondycji. – Pszczelarze nie zgłaszają żadnych problemów dotyczących przezimowania pszczelich rodzin – zaznaczył Zysk i dodał, że jedynym pojawiającym się teraz problemem w niektórych pasiekach jest zbyt mała ilość pokarmu dla pszczół. – Na szczęście wszystko wskazuje na to, że lada dzień buchnie wiosna i będzie więcej kwiatów – ocenił Zysk.

W tym roku z powodu wymarznięcia w woj. warmińsko-mazurskim znacznych obszarów obsianych rzepakiem miód rzepakowy będzie rarytasem. – Szkoda, że rzepaków będzie w tym roku mało, bo miód rzepakowy jest cenny dla serca, pomaga też chorym na nerki, jest wysoko ceniony przez konsumentów – podkreślił Zysk i dodał, że z powodu wymarznięcia rzepaku miłośnicy miodu wiosną powinni postawić na miody wielokwiatowe.

– Kupując miód warto udać się do zaprzyjaźnionego pszczelarza, a nie kupować go w supermarketach czy od przypadkowych osób, o których nic nie wiemy – zaapelował Zysk.

Źródło:

Related Posts

None found

Poprzedni artykułSpotkania polowe Klubu Jagodowego Agrosimex
Następny artykułI Forum Green Smart City

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.