Strona główna Tagi Zestaw barszczowy
Tag:

zestaw barszczowy

Zdrożał „zestaw barszczowy” ukraińskich warzyw

We wrześniu ceny podstawowych dla Ukrainy gatunków warzyw polowych są w trzech przypadkach wyższe od ubiegłorocznych, w dwóch – niższe.

Barszcz ukraiński na polskich burakach

W przededniu Nowego Roku Ukraina zaczęła importować z Polski buraki ćwikłowe. Na rynkach hurtowych w tym kraju polskie buraki kosztują 10,5-11 UAH/kg (0,34-0,35 EUR/kg).

Ukraina zwiększa eksport warzyw z „zestawu barszczowego”

Przez pierwsze pięć miesięcy sezonu (czerwiec - październik 2018) eksport "zestawu barszczowego" z Ukrainy wzrósł 2,1 razy - informują eksperci EastFruit. Zestaw barszczowy obejmuje: buraki, marchew, cebulę, kapustę i ziemniaki. Łącznie w pierwszych pięciu miesiącach sezonu 2018/19 wyeksportowano 26,3 tys. ton tych produktów w porównaniu do 12,3 tys. ton w analogicznym okresie poprzedniego sezonu.

Ponad 100 mln USD strat

Na tyle szacują swoje straty producenci wczesnych warzyw na Ukrainie. Powodem są tegoroczne niskie ceny tych produktów. Jak podaje związek Ukraiński Klub Agrarnego Biznesu (UKAB) produkcja nowalijek łącznie z warzywami szklarniowymi wynosi około 300 tys. ton, a jej wartość jest szacowana na 400 mln dolarów.

Ostatnie artykuły

Nagrody im. prof. Szczepana A. Pieniążka 2020

Podczas uroczystego otwarcia TSW 2020 po raz siódmy przyznane zostały Nagrody im. prof. Szczepana A. Pieniążka.

Jagodowe Trendy 2020

W Lublinie rozpoczęła się XVI Konferencja Sadownicza „Jagodowe Trendy 2020”.

Opłata cukrowa: uderzenie w polskich przedsiębiorców, sadowników i konsumentów

Stowarzyszenie Krajowa Unia Producentów Soków i 8 wiodących organizacji rolniczych w Polsce skierowało do Ministerstwa Zdrowia i Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, pismo, w którym sprzeciwia się nowej opłacie, w postaci podatku cukrowego od napojów. Zdaniem branży nowa danina jest szkodliwa dla sadowników, producentów oraz samych konsumentów.