Strona główna Tagi Zestaw barszczowy
Tag:

zestaw barszczowy

Zdrożał „zestaw barszczowy” ukraińskich warzyw

We wrześniu ceny podstawowych dla Ukrainy gatunków warzyw polowych są w trzech przypadkach wyższe od ubiegłorocznych, w dwóch – niższe.

Barszcz ukraiński na polskich burakach

W przededniu Nowego Roku Ukraina zaczęła importować z Polski buraki ćwikłowe. Na rynkach hurtowych w tym kraju polskie buraki kosztują 10,5-11 UAH/kg (0,34-0,35 EUR/kg).

Ukraina zwiększa eksport warzyw z „zestawu barszczowego”

Przez pierwsze pięć miesięcy sezonu (czerwiec - październik 2018) eksport "zestawu barszczowego" z Ukrainy wzrósł 2,1 razy - informują eksperci EastFruit. Zestaw barszczowy obejmuje: buraki, marchew, cebulę, kapustę i ziemniaki. Łącznie w pierwszych pięciu miesiącach sezonu 2018/19 wyeksportowano 26,3 tys. ton tych produktów w porównaniu do 12,3 tys. ton w analogicznym okresie poprzedniego sezonu.

Ponad 100 mln USD strat

Na tyle szacują swoje straty producenci wczesnych warzyw na Ukrainie. Powodem są tegoroczne niskie ceny tych produktów. Jak podaje związek Ukraiński Klub Agrarnego Biznesu (UKAB) produkcja nowalijek łącznie z warzywami szklarniowymi wynosi około 300 tys. ton, a jej wartość jest szacowana na 400 mln dolarów.

Ostatnie artykuły

Pożyczki na spłaty zadłużenia w działalności rolniczej

Podmioty zainteresowane restrukturyzacją swoich zadłużonych gospodarstw rolnych będą mogły uzyskać pomoc Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w formie oprocentowanej pożyczki na spłatę zadłużenia. Pożyczka może zostać przeznaczona na sfinansowanie długów wymagalnych o charakterze pieniężnym obejmujących kapitał, odsetki i inne opłaty, powstałych w związku z prowadzeniem działalności rolniczej.

Komunikat sadowniczy PROCAM 16 z 08.07.2020

Nowy komunikat sadowniczy Krzysztofa Gasparskiego, Procam, w którym mowa przede wszystkim o presji ze strony szkodników, która w sadach jabłoniowych jest duża. Dotyczy to mszycy, przędziorków i pordzewiaczy, ale także zwójek. Więcej w filmie:

Deficyt opadów na obszarze północno-zachodniej Polski

IUNG-PIB w okresie od 1 maja do 30 czerwca 2020 r. stwierdził wystąpienie suszy rolniczej na terenie województw: zachodniopomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, pomorskiego.