Nawóz na dobry start

Dobry start to prawidłowy wzrost roślin w dalszej uprawie
Podczas wystąpienia w ramach wykładów zorganizowanych na targach TSW w Warszawie (10–11 stycznia) dr Faouzi Attia z francuskiej firmy Agronutrition omówił działanie nawozu Microstar PZ przeznaczonego do nawożenia startowego warzyw.
Jest to preparat w formie mikrogranulatu (o granulkach średnicy 0,5–1 mm), całkowicie rozpuszczalny w wodzie, do zastosowania wraz z siewem nasion. Zawiera 10% N, 40% P2O5, 2% Zn oraz siarkę. Jak mówił wykładowca, fosfor występuje w nawozie w postaci połączeń organicznych, dzięki czemu jest w 100% dostępny dla roślin, niezależnie od odczynu gleby. Wysoka zawartość cynku zwiększa odporność roślin na niską temperaturę oraz wpływa na lepsze wykorzystanie fosforu i azotu z gleby. Korzystne działania ma także siarka, która jest niezbędnym pierwiastkiem do budowy aminokwasów oraz prawidłowego wykorzystania nawozów azotowych.

Jak przekazał dr F. Attia nawóz Microstar PZ jest powszechnie stosowany przez producentów warzyw w Niemczech, Belgii i Holandii. Szczególnie polecany jest do stosowania w przypadku uprawy warzyw na glebach o nieuregulowanym pH, ciężkich i zlewnych, na których pobieranie składników pokarmowych może być utrudnione. 

AM 

Related Posts

None found

Poprzedni artykułJest śnieg!
Następny artykułNa Zielonym Tygodniu w Berlinie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.