Pokazy kalafiorów na Mazowszu

Fot. A. Czerwińska-Nowak
20 października w gospodarstwie Małgorzaty i Tomasza Zielaków we wsi Paulinka k. Sannik Clause Polska we współpracy ze firmą Intermag przygotowała pokaz polowy odmian kalafiorów i brokułów.
Przebieg pogody w tym sezonie opóźnił wegetację warzyw kapustnych uprawianych w cyklu jesiennym w całym kraju – w tym również na Mazowszu. Mimo trwających nadal „kalafiorowych żniw” i sprzyjającej im pogody okoliczni plantatorzy dość licznie stawili się, aby porównać w warunkach polowych 13 odmian kalafiora i 3 odmiany brokułu z selekcji firmy Clause.

Ciekawymi propozycjami dla gospodarstw zaopatrujących mroźnie były odmiany Brigantine F1, Naruto F1 i Escale F1. Obok mieszańców o białych różach prezentowane były również odmiany o różach zielonych oraz kalafiory romanesco.

Wśród propozycji brokułowych największe zainteresowanie producentów wzbudziła odmiana Koros F1 o kopulastych różach odznaczających się małymi pąkami i gładką powierzchnią.

 
AC-N

Related Posts

None found

Poprzedni artykułOdmianowe prezentacje w Kamionie
Następny artykułKról żywnościowego embarga straci stanowisko?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.