VI Małopolskie Święto Warzyw…

W jednej z alei przeznaczonych m.in. dla hodowców odmian warzyw
… odbywa się 1 września na terenie lotniska Aeroklubu Krakowskiego w Pobiedniku Wielkim. Święto potrwa do 24.00, jednak zainteresowani ofertą produktów wykorzystywanych w uprawie warzyw, prezentowaną przez polskie i zagraniczne firmy związane z branżą rolniczą mają czas tylko do 18.00.

Tradycyjnie do Pobiednika Wielkiego k. Krakowa przybyli ze swą ofertą przedstawiciele rodzimych i zagranicznych wytwórców: maszyn i urządzeń do uprawy gleby oraz pielęgnacji roślin, osłon (agrotkanin, agrowółknin, folii), nawozów i stymulatorów wzrostu a także – najliczniej reprezentowana grupa – hodowców odmian warzyw polowych i do upraw pod osłonami.

Każda z hodowli ma do zaoferowania pełną gamę nasion, ale zainteresowanie wzbudzają nowości, których na przyszły sezon zapowiadają imponująco dużo. Przeważają nowe kreacje papryki, ale przybędzie także wartościowych odmian marchwi, kapust, w tym pekińskiej, kalafiorów, oberżyny, cebuli. Przedstawiciele firm nasiennych udzielają dokładnych wskazówek odnośnie do uprawy poszczególnych odmian, a także dzielą się spostrzeżeniami o zachowaniu i plonowaniu warzyw z ich oferty po tym dość trudnym sezonie (opóźnione siewy i sadzenie spowodowane długotrwałą aurą zimową, kataklizmowe burze często z gradem, huragany w środku sezonu, następnie susza i ponadczterdziestostopniowa temperatura).

Zobacz galerię z Małopolskiego Święta Warzyw

Katarzyna Kupczak

Related Posts

None found

Poprzedni artykułSandomierscy sadownicy utworzyli spółkę eksportową
Następny artykułKalemba: do 2020 r. rolnictwo dostanie z UE o 12 proc. więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.