Warsztaty brokułowe pod Włocławkiem

25 czerwca w gospodarstwie Cezarego Sakowskiego w miejscowości Krępa k. Dobrzynia nad Wisłą odbyły się Warsztaty Brokułowe, których głównym organizatorem były firmy Monsanto-Seminis oraz Greenyard Frozen, a uczestniczyły w nich również: Hurtownia Ogrodnicza Flortom, KPODR w Minikowie oddz. w Zarzeczewie, Bayer, Intermag, Yara, GPR Krasoń oraz Grupa Mularski.
Podczas spotkania zwrócono uwagę na problemy występujące w tegorocznej letniej kampanii brokułowej oraz omówiono sposoby radzenia sobie z silną presją szkodników, a także podjęto temat wspomagania roślin odpowiednim nawożeniem w stresowych warunkach uprawy.
 

Warsztaty odbyły się na plantacji brokułu odmiany SV1002BL F1, którą firma Monsanto-Seminis poleca szczególnie na kampanię letnią. Przybyli na spotkanie producenci oraz przedstawiciele zakładów przetwórczych mogli naocznie przekonać się, że odmiana ta jako nieliczna bardzo dobrze zniosła tegoroczny stres temperaturowy, zapewniając bardzo dobrą jakość surowca i wysoki uzysk rożyczki z hektara.

 
Odmiana SV1002BL F1 przeznaczona jest na kampanię wiosenno-letnią
 
 
Pomimo panującej suszy i wysokich temperatur odmiana SV1002BL F1 wytworzyła wysokiej jakości róże
 
Piotr Borczyński z Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie, z oddziału w Zarzeczewie omówił najważniejsze problemy występujące w tym sezonie w uprawie brokułów
 
 
Radosław Grabowski (Monsanto) oraz gospodarz spotkania Cezary Sakowski
 
Aleksandra Andrzejewska; fot. firmowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.