Zima w Europie sprzyja kanaryjskim pomidorom

Podczas gdy styczniowa fala chłodów jest realnym zagrożeniem dla jednych, u innych budzi nadzieje na ożywienie rynku. W Hiszpanii plantatorzy truskawek z Huelvy podliczają szkody, a ich koledzy na Wyspach Kanaryjskich liczą na wzrost cen pomidorów na kontynencie.

Sezon sprzedaży kanaryjskich pomidorów dobiega końca. Plantatorzy nie osiągnęli oczekiwanych cen i schłodzenie podaży tych owoców w Europie stwarza im szansę na podniesienie się cen w końcówce sprzedaży. Tegoroczna wysyłka z Wysp dobiła do 22,6 tys. ton i jest o 2 tys. ton wyższa od ubiegłorocznego eksportu. Gorzej przedstawia się eksport ogórków, których w Europie kontynentalnej jest nadprodukcja.

za: diariodeavisos.elespaniol.com

PG

Related Posts

None found

Poprzedni artykułPozostałości środków ochrony roślin w pytaniach i odpowiedziach – sesja pytań od internautów podczas konferencji MTAS FruitPro
Następny artykułIndie – rynek, którego jeszcze nie zdobyliśmy, a już tracimy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.