Już można aplikować o stypendia pomostowe

ANR informuje, że trwa rekrutacja do programu stypendiów pomostowych. Wnioski on-line składać można do 18 sierpnia.

„Stypendia Pomostowe” to rozbudowany program stypendialny dla studentów na pierwszy rok i dalsze lata studiów. O stypendia mogą ubiegać się maturzyści ze wsi i małych miejscowości, osiągający dobre wyniki w nauce i pochodzący z niezamożnych rodzin, którzy rozpoczną I rok studiów dziennych w uczelniach publicznych, i spełniają jeden z czterech warunków: pochodzą z rodziny byłego pracownika PGR, lub są finalistami olimpiad przedmiotowych w szkole ponadgimnazjalnej, lub pochodzą z rodziny wielodzietnej albo są wychowankami rodziny zastępczej bądź państwowego domu dziecka, lub mają rekomendację lokalnej organizacji pozarządowej.

Stypendium pomostowe na I rok studiów wynosi 5000 zł i jest wypłacane w 10 miesięcznych ratach po 500 zł. Po pierwszym roku stypendyści, którzy osiągną dobre wyniki w nauce, mogą korzystać ze stypendiów na II, III i IV rok studiów, stypendiów językowych, stypendiów na wyjazd na zagraniczną uczelnię, stypendiów doktoranckich oraz staży w Stanach Zjednoczonych i w kraju.

W roku akademickim 2017/2018 około 1000 studentów otrzyma stypendia oraz możliwość udziału w warsztatach i stażach, w tym kilkuset studentów otrzyma stypendia na I rok studiów.

Rekrutacja do programu przebiega on-line na www.stypendia-pomostowe.pl. Aplikacja do składania wniosków aktywna będzie od 3 lipca do 18 sierpnia 2017 r., do godziny 16.00.

Program Stypendiów Pomostowych to jeden z największych pozarządowych programów stypendialnych w Polsce.  Realizatorem programu jest Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości, która w imieniu partnerów i organizacji współpracujących zarządza programem. Natomiast jego inicjatorem była Agencja Nieruchomości Rolnych wraz z Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności.

Więcej informacji na: www.stypendia-pomostowe.pl bądź w Oddziałach Terenowych Agencji Nieruchomości Rolnych.

Źródło: ANR

Related Posts

None found

Poprzedni artykułRozpoczął się sezon na czarne porzeczki
Następny artykułCzereśnie z Ukrainy – „nie było się do czego przyczepić”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.