Serwis korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. dowiedz się więcej » Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia
17.07.2017

Utrzymuje się rosnący trend w eksporcie holenderskich kwiatów

W ostatnim kwartale wartość eksportu roślin ozdobnych z Holandii wyniosła 1,8 mld euro pobijając ponownie rekord osiągniętej wartości. Co prawda zawiodła eksporterów wysyłka do tradycyjnie dużych odbiorców – Francji i wielkiej Brytanii, ale za to usatysfakcjonowani są eksportem swoich roślin do Polski.
Na koniec czerwca Polska wyprzedziła Belgię jako rynek zbytu holenderskich kwiatów i weszła do pierwszej piątki klientów. Zdarzyło się to pierwszy raz. Eksport do naszego kraju wzrósł Holendrom w ostatnim kwartale o 27%. W ich ocenach nasz rynek oferuje jeszcze wiele niewykorzystanych możliwości i organizacje producenckie powinny poważnie zastanowić się nad skupieniem swoich działań promocyjnych na Polsce i innych rynkach wschodzących Europy Wschodniej.

Wzrosty eksportu swoich kwiatów Holendrzy notują już trzynasty kwartał z rzędu. W pierwszej połowie bieżącego roku wzrósł o 6,5% do 3,4 mld euro. Rocznie wysyłka kwiatów wzrasta o około 8%, a innych roślin dekoracyjnych o około 5%.

za: hortipoint.nl

Komentarze

(0 komentarz(y))
Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zgłoś nadużycie

Dziękujemy za wysłanie zgłoszenia

Zamknij
created by openform
Ogrodinfo.pl to portal ogrodniczy dla każdego producenta owoców, warzyw i roślin ozdobnych. Plantatorzy znajdą tu wskazówki na temat uprawy, nawożenia i ochrony roślin oraz ogólne informacje z zakresu ogrodnictwa. Ogrodinfo.pl to również portal sadowniczy oraz serwis informacyjny dla właścicieli szkółek i upraw pod osłonami; to sadownictwo, warzywnictwo i kwiaciarstwo bez tajemnic.

Polityka prywatności