W województwie lubuskim rośnie liczba osób korzystających z programu "Uczestnictwo rolników w systemach jakości żywności". Lubuska ARiMR poinformowała, że rolnicy z regionu złożyli 565 wniosków do tego programu, z czego pozytywne decyzje otrzymało dotychczas 449 osób, a wydano 335 decyzji o przyznaniu środków na sumę 274 tys. zł.
Większość rolników z lubuskiego, których wnioski rozpatrzono pozytywnie, prowadzi produkcję roślinną, głównie uprawia zboża i rośliny sadownicze.
Rolnik korzystający z programu może przez pięć lat otrzymywać zwrot (do określonej kwoty) kosztów kontroli, po których wydaje się certyfikaty i świadectwa jakości oraz kosztów składek członkowskich ponoszonych na rzecz grup producentów.
W Polce gospodarstwa ekologiczne stanowią jeden procent użytków rolnych. Wedługg założeń ich liczba do do 2015 roku ma wzrosnąć pięciokrotnie.
Za pap
mp















![Zimowe ceny pomidorów, ale czy wszystkich? Niektóre są mniej cenione [13.03.2024] Pomidory](https://www.ogrodinfo.pl/wp-content/uploads/2024/03/Aktualne-ceny-polskich-pomidorow-218x150.jpg)

























