“Tractor of the Year 2020” – znamy zwycięzców

Fendt 942 Vario
Podczas pierwszego dnia światowej wystawy maszyn i urządzeń rolniczych Agritechnica w Hanowerze (Niemcy) miało miejsce wręczenie nagród dla zwycięzców konkursu Tractor of the Year 2020 (TOTY 2020).

TOTY and the winner is…

Konkurs organizowany jest co roku. Grupa niezależnych dziennikarzy – specjalizujących się w mechanizacji rolnictwa – przyznaje nagrodę dla najlepszego ciągnika na rynku europejskim.

O konkursowych wymaganiach i pretendentach do wyróżnienia pisaliśmy tutaj.

W tym roku dodatkowo przyznano nagrodę dla najbardziej „zrównoważonego” ciągnika. Nie jest to wyróżnienie dla najbardziej ekologicznego ciągnika, ale dla innowacyjnego rozwiązania z punktu widzenia zrównoważonego rozwoju.

…Fendt 942 Vario

Miano najlepszego traktora otrzymał Fendt 942 Vario.
Nowa seria 942 to ciągniki o mocy pierwszy ponad 400 KM!!! Optymalizacja silnika MAN 9lt zapewniła wysoką moc przy niskich obrotach. Zagwarantowano płynność pracy silnika przy określonym maksymalnym momencie obrotowym z jednoczesnym minimalnym zużyciem paliwa.
Model ten zachwycił także rozwiązaniem umożliwiającym pełne zdalne sterowanie wieloma funkcjami.

W kategorii “najlepsza użyteczność” (ciągniki wielofunkcyjne i użytkowe – powyżej 70 KM, maksymalnie 4 cylindry, maksymalna masa robocza 8,900 kg ) finalistą został Fendt 314 Profi +

Fendt 314 Profi +

Ciągnik ten reprezentuje wprowadzenie na rynek nowej jakości dotyczącej środowiska kabin w postaci ergonomicznej obsługi terminala platformy FendtOne. Rozwiązanie to umożliwia zsynchronizowanie ciągnika (i całej floty) z terminalem w biurem lub na wskazanym urządzeniu mobilnym co zapewnia lepsze udostępnianie danych i planowania zadań.
Ciągnik zyskał jeszcze większą wydajność dzięki innowacyjnej koncepcji zwiększonych osiągów DynamicPerformance (DP).

W kategorii “Najlepsza specjalizacja” (ciągniki sadownicze, winnicowe i górskie) zwycięzcą został ciągnik New Holland T 4.110 N

New Holland T 4.110 N

W ciągniku zastosowano zawieszoną oś „TerraGlide” (dostępną z hamulcami lub bez), co pozwala na zwinną i wygodną jazdę z większą prędkością w warunkach pełnego bezpieczeństwa, niezależnie od tego, czy jesteś w polu, czy na drodze. Operator może łatwo dostosować wysokość i sztywność zawieszenia do warunków glebowych.
Dostępna w standardzie funkcja Anti-Dive zmniejsza efekt przechyłu podczas hamowania lub przyspieszania z doczepionymi ciężkimi narzędziami.

W kategorii „ciągnik zrównoważony” (nienaruszający równowagi ekologicznej) medal otrzymał New Holland Methane Power

New Holland Methane Power

Ten ciągnik sprawia, że wirtualny krąg staje się rzeczywistością.
CNH Industrial specjalnie opracował silnik metanowy, który zapewnia taką samą moc i moment obrotowy jak jego odpowiednik z silnikiem wysokoprężnym. Zintegrowana technologia rolnictwa precyzyjnego obejmuje niektóre elementy autonomicznych operacji, takie jak zdolność do wykrywania przeszkód.

Zastosowane innowacyjne rozwiązanie w zakresie łączności – można użyć smartfona do odblokowania ciągnika, a nawet do sterowania tylnym podnośnikiem.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Źródło informacji i fotografii: https://tractoroftheyear.org/winners/
Katarzyna Owczarek

 

Related Posts

None found

Poprzedni artykułAgritechnica 2019
Następny artykułPomoc suszowa – przedłużono termin składania wniosków

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.