XVIII Ogólnopolskie Dni Owada na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie

Pod hasłem „Ratujmy owady” od 31 maja do 2 czerwca br., w godzinach od 10:00 do 17:00 w budynku Wydziału Biotechnologii i Ogrodnictwa Uniwersytetu Rolniczego (al. 29 Listopada 54) odbywać się będą XVIII Ogólnopolskie Dni Owada.

W trakcie wydarzenia prezentowane będą kolekcje żywych owadów egzotycznych i krajowych – szkodników, owadów wodnych, koprofagów, owadów społecznych, leśnych i drapieżnych. Dodatkowo zobaczyć będzie można kolekcję roślin owadożernych z Ogrodu Botanicznego UJ, owady preparowane, obrazy ze skrzydeł motyli oraz fotografie o tematyce entomologicznej. Zaprezentowana zostanie kolekcja motyli z Muzeum Arthropoda w Bochni, kolekcja motyli egzotycznych z Motylarni w Czaplach Wielkich. Niewątpliwą atrakcję w tym roku stanowić będzie prezentacja żywych motyli! Ponadto w programie zaplanowano prezentację opatrunków biochirurgicznych na trudno gojące się rany, a także produktów pszczelich i sprzętu pszczelarskiego. Na najmłodszych jak co roku czekać będzie wiele atrakcji – m.in. „owadzie” tatuaże, „owadzia” wróżka, zabawy plastyczne oraz warsztaty tworzenia owadów z materiałów recyklingowych.

Piątek będzie dniem edukacyjnym, podczas którego odbywać się będzie wiele ciekawych wykładów (m.in. na temat tego, dlaczego chronimy bzygi, czy na temat owadów znajdujących się w sieci Natura 2000), a także warsztaty dla przedszkoli. Na wykłady i warsztaty obowiązują wcześniejsze zapisy (tel. 12 662 51 75; lub utw@urk.edu.pl).

Jednostki zaangażowane w wydarzenie: Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie:
(Wydział Biotechnologii i Ogrodnictwa, Wydział Rolniczo Ekonomiczny, Wydział Leśny, Wydział Hodowli i Biologii Zwierząt), Uniwersytet Trzeciego Wieku UR, Uniwersytet Rzeszowski – Katedra Agroekologii i Architektury Krajobrazu, Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej– Instytut Biologii, Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, Muzeum Motyli Arthropoda z Bochni, Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego)oraz Motylarnia w Czaplach Wielkich, Fundacja „Dzieci w Naturę” , „Biomantis”– opatrunki biochirurgiczne wykorzystujące larwy owadów, „Bazyliszek” – owady oraz egzotyczne zwierzęta owadożerne.

Informacja prasowa UR w Krakowie

Related Posts

None found

Poprzedni artykułKomunikat Jagodowy PROCAM z 30.05.2019
Następny artykułSzklarniowe nowalijki – zdrowe czy trujące?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.