Posprzątaj ogród z mocą huraganu – przegląd dmuchaw

    Początek jesieni wiąże się nie tylko ze spadkiem temperatury, z drzew zaczynają spadać również liście. Mimo, że sprzątanie pozostałości po lecie nie należy do ulubionych czynności, jesienne porządki muszą się odbyć. Grabienie trawnika, czy usuwanie pożółkłych liści i źdźbeł trawy ze ścieżek to bardzo ważne zabiegi. Materiał organiczny gnijąc zrujnuje trawnik pozostawiając na nim żółte plamy. Dotyczy to wszystkich terenów zielonych – ogrodów, parków, zieleńców.  Firma Husqvarna radzi – nie trać czasu, użyj dmuchawy.
    Bezpiecznie i szybko
    Ścieżki w ogrodzie czy w parku nigdy nie powinny być pokryte liśćmi. Całe otoczenie wygląda wtedy na zaniedbane, ale co ważniejsze może być to niebezpieczne dla użytkowników. Gnijące liście stają się śliskie, przez co nietrudno o przykry wypadek.. „Husqvarna w swoim asortymencie posiada szereg funkcjonalnych dmuchaw, które zaoszczędzą czas na nużącym grabieniu liści oraz trawy. Zbieranie liści przy użyciu dmuchawy jest zdecydowanie mniej pracochłonne oraz szybsze, niż metody tradycyjne. Ta maszyna to tak naprawdę grabie, miotła i szczotka w jednym. Funkcjonalność i wygoda pracy sprawiają, że nie powinno zabraknąć jej w żadnym ogrodzie” – powiedział Jerzy Banaszczyk, Ekspert firmy Husqvarna.
     
    Na co zwrócić uwagę przed zakupem 
    Decydując się na zakup dmuchawy, warto wziąć pod uwagę swoją wygodę, potrzeby oraz wpływ maszyny na środowisko. Rozwiązania ergonomiczne są bardzo ważne – dmuchawy firmy Husqvarna posiadają specjalnie zaprojektowane szelki w modelach plecakowych, oraz amortyzatory które minimalizują odczuwanie drgań podczas pracy. Jest to możliwe dzięki przemyślanemu systemu LowVib® oraz umieszczeniu środka ciężkości blisko operatora, co dodatkowo redukuje jego zmęczenie. Wyjątkowa konstrukcja prawego uchwytu zmniejsza obciążenie podczas długotrwałej pracy. Dmuchawy ręczne zaprojektowane zostały natomiast tak, aby zapobiegać powstawaniu sił skrętnych. Taka konstrukcja znacznie ułatwia użytkowanie maszyny. Ponadto, wlot powietrza umiejscowiony jest z dala od użytkownika, co czyni urządzenie poręcznym i pozwala uzyskać maksymalną wydajność pracy. Istotne jest również, aby dmuchawa wyróżniała się wielozadaniowością np. aby możliwe było zbieranie liści w trybie odkurzania. Warto również sprawdzić skalę emisji dźwięków silnika. Modele marki Husqvarna wyróżnia ich niski poziom.  
    W trosce o środowisko 
    Wartościowa maszyna poza niezawodnością i wysoką wydajnością powinna cechować się niskim poziomem emisji zanieczyszczeń. Husqvarna w swoich maszynach zastosowała technologie E-TECH® II i X-TORQ® dzięki którym emisja szkodliwych składników spalin została zredukowana poniżej poziomu obecnie istniejących standardów, jak również tych mających wejść w życie w przyszłości. Nie wpłynęło to jednak na wysoką moc. Silnik X-TORQ® który jest wynikiem długoletnich badań i poszukiwań, spełnia normę Unii Europejskiej EU2 Emission Standard. Ma on również mniejszą liczbę ruchomych części, dzięki czemu jest bardziej trwały i wymaga mniej czynności konserwacyjnych. Zużywa niewiele paliwa, co jest korzystne nie tylko z perspektywy środowiska naturalnego, ale również finansów użytkownika. 
     
    Husqvarna 130 BT – do każdego ogródka
    Model Husqvarna 130BT jest wyjątkową i lekką dmuchawą plecakową.  Urządzenie to łączy bardzo niską wagę, łatwość użytkowania  i estetyczne wykonanie. Na elementy narzędzia składają się m.in. nowy silnik X-TORQ® z systemem kontroli emisji zanieczyszczeń E-TECH® II oraz ergonomicznie szelki zaprojektowane dla dużej wydajności  i  wygody.
     
    Husqvarna 356BTx – dla profesjonalistów
    To rewolucyjna, profesjonalna dmuchawa. Charakteryzuje się najniższym poziomem hałasu na rynku, może więc być używana na osiedlach mieszkaniowych, gdzie obowiązują ograniczenia poziomu hałasu. Doskonałe działanie dmuchawa ta zawdzięcza wbudowanemu silnikowi E-TECH® II, oraz wyjątkowej ergonomii. Husqvarna 356BTx posiada dźwignię gazu mocowaną przy uchwycie na rurze.

    Poprzedni artykułJesienny przewodnik ogrodnika
    Następny artykułInnowacyjne technologie w pilarkach