Dr Grzegorz Klimek (1949-2021)

Z głębokim smutkiem informujemy, że 18 stycznia br. zmarł dr Grzegorz Klimek, ekspert w dziedzinie ekonomiki ogrodnictwa, wieloletni, emerytowany pracownik Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach.

Związany z „Hasłem Ogrodniczym”. Był nie tylko autorem artykułów popularnonaukowych dotyczących nowoczesnego sadownictwa, ale też wieloletnim konsultantem (od 2012 r.) i felietonistą. Materiały wychodzące spod lekkiego pióra dr Klimka cieszyły się dużym zainteresowaniem Czytelników. Zawsze pojawiał się w nich wątek historyczny, doskonale dopasowany do treści… Czekaliśmy z niecierpliwością na kolejne felietony…

Prowadził obserwacje i doświadczenia (nawet będąc już emerytowanym pracownikiem IO), których wynikami chętnie dzielił się na łamach „Hasła Ogrodniczego”. Sumienny, rzeczowy, zaangażowany, z poczuciem humoru, o holistycznym i praktycznym podejściu do problemu, pasjonat – takim zapamiętamy śp. dr Grzegorza Klimka.

Dr Grzegorz Klimek ukończył Wydział Ogrodniczy Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Od 2004 r. pracował w Instytucie Ogrodnictwa (ówcześnie Instytucie Sadownictwa i Kwiaciarstwa). Związany był z Zakładem Upowszechniania Postępu oraz Pracownią Ekonomiki i Marketingu.

Dr Grzegorz Klimek zostanie pochowany na Cmentarzu Komunalnym Północnym w Warszawie, ul. Wójcickiego 14. Uroczystości pogrzebowe odbędą się 28 stycznia o godz. 9.05.

Rodzinie śp. Zmarłego składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Related Posts

None found

Poprzedni artykułRozważania o drzewach w przestrzeni miejskiej [VIDEO]
Następny artykułZnakowanie soków i nektarów, syropów owocowych oraz cukru

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.