Rozważania o drzewach w przestrzeni miejskiej [VIDEO]

Świdośliwa
20 stycznia odbyło się kolejne webinarium zorganizowane przez firmę Plantpress Sp. z.o.o. Tym razem dr inż. Adam Marosz z Państwowej Uczelni im. Stefana Batorego w Skierniewicach omówił zagadnienie „Drzewa w miastach – moda czy rozsądek?”

To, że drzewa w miastach są potrzebne, nie jest odkrywczym stwierdzeniem. Wiele badań naukowych potwierdza korzystny wpływ zieleni na zdrowie mieszkańców, ale coraz częściej zwraca się uwagę na inne wymierne korzyści zazieleniania terenów miejskich, m.in. mniejsze zapotrzebowanie na energię do ogrzewania i chłodzenia. Nasz gość, który wiele lat swojej pracy naukowej poświęcił badaniom dotyczącym przydatności wybranych taksonów do sadzenia w miastach, omówił zalety wprowadzania drzew do przestrzeni miejskiej oraz scharakteryzował gatunki szczególnie cenne do takich założeń. Temat wywołał duże ożywienie wśród uczestników spotkania, co przejawiało się w ich dużej aktywności na czacie oraz liczbie zadanych pytań. Nie na wszystkie udało się odpowiedzieć w trakcie webinarium, ale są one dla nas inspiracją do opracowania ciekawych artykułów do dwumiesięcznika „Szkółkarstwo”.

Dziękujemy dr. Adamowi Maroszowi za podjęcie tego tematu i ciekawy wykład. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i mamy nadzieję, że spotkanie było dla Państwa wartościowe. Słowa podziękowania kierujemy też do partnera webinarium – firmy ICL Polska Sp. z o.o, producenta nawozów z serii Osmocote®.
Wszystkich zainteresowanych tym tematem zapraszamy do obejrzenia nagrania.

https://www.youtube.com/watch?v=DOlyrJIhab4&feature=youtu.be

Na naszym kanale na YouTube (Ogrodinfo – Rośliny Ozdobne) dostępne są też nagrania poprzednich spotkań.

https://www.youtube.com/channel/UCowdlENZWW7hgF0YoD8A1pw
Zachęcamy także do prenumeraty dwumiesięcznika „Szkółkarstwo”, w którym znajdą Państwo m.in. wiele ciekawych artykułów dotyczących zieleni miejskiej.

https://www.plantpress.pl/produkt/prenumerata-szkolkarstwo/

 

Related Posts

None found

Poprzedni artykułZrównoważone stosowanie środków ochrony roślin – konsultacje publiczne
Następny artykułDr Grzegorz Klimek (1949-2021)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.