Planujesz zakup basenu do ogrodu? Sprawdź na co zwrócić uwagę przed zakupem basenu

ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Planujesz zakup basenu do ogrodu? Sprawdź na co zwrócić uwagę przed zakupem basenu
Z pewnością niezwykle przyjemną chwilą będzie dla nas ta, w której podejmiemy decyzję o kupieniu własnego basenu ogrodowego. Nierzadko w takich przypadkach wszyscy członkowie rodziny są bardzo podekscytowani i niestety w takiej sytuacji samo zakupienie jest podyktowane emocjami, a nie właściwą oceną, tego co potrzebujemy i czego oczekujemy od baseny. Warto zatem dobrze przemyśleć tę decyzję, a poniższy artykuł pozwoli na dobre przygotowanie się do zakupu. Jaki basen do ogrodu wybrać? O tym poniżej.

Dobre dopasowanie wielkości

Jeżeli zastanawiasz się jaki basen wybrać, pierwszą kwestią powinno być wybranie jego wielkości. W ofercie sklepów np. Castorama dostępnych jest wiele modeli o szerokim zakresie wymiarów, jak i o różnej konstrukcji. Wiadomą rzeczą jest, że większość osób chciałoby posiadać duży basen, chyba że ma on stanowić tylko dodatkowe akcesorium na działkę w dni wolne od pracy, gdzie basen będzie wielokrotnie rozkładany i składany. W takim wypadku warto raczej wybrać mniejszy basen, który będzie dużo łatwiejszy w transporcie, a ponadto i szybsze do rozkładania, czy składania. Wybór wielkości basenu powinien być uzależniony nie tylko od twoich preferencji, ale oczywiście także zasobności portfela, czy wielkości terenu przy domu. Musisz sprawdzić ile miejsca na basen będziesz w stanie przeznaczyć. Za duży rozmiar basenu może wprowadzić efekt ciasnoty w ogrodzie, jak i utrudnić właściwe z niego korzystanie. Za mały basen nie wykorzysta w pełni możliwości terenu, co także będzie niekorzystne. Dobieraj zatem wielkość baseny do własnych potrzeb biorąc poprawkę na to jakie możliwości powierzchniowe jest w stanie zaoferować teren przy twoim domu.

Basen rozporowy czy stelażowy?

Basen rozporowy

Przyglądając się ofercie producentów, możesz szybko dostrzec, że do wyboru masz baseny stelażowe, rozporowe, czy dmuchane. Dmuchane są na ogół malutkie, jak i przeznaczone dla dzieci, zatem w tym przypadku najczęściej się je pomija, ponieważ najczęściej wybierane są baseny dla całej rodziny. Konstrukcja ma tutaj niebagatelne znaczenie. Po pierwsze basen rozporowy będzie okrągły. Znaczy to, że możesz uzyskać dużo większą przestrzeń na poczet wodnej rozrywki na znacznie mniejszym terenie. Taki basen wymaga również mniej miejsca z uwagi na to, że nie posiada sztywnego stelaża, który wystawały daleko poza poszycie. Tenże rodzaj basenu będzie również idealny na wspomnianą powyżej działkę.

Basen rozporowy do ogrodu

Basen stelażowy opinie

Basen stelażowy będzie atrakcyjny szczególnie tam, gdzie zostanie rozłożony na początku sezonu, a złożony dopiero na jesień. To typowy basen do ogrodu, który możemy zainstalować przy domku jednorodzinnym. Dzięki konstrukcji stelażowej może posiadać całkiem pokaźne rozmiary. Basen ten będzie także niezwykle wytrzymały dzięki stelażowy, a największe konstrukcje oferowane przez producentów mają nawet 10 metrów długości.

Basen stelażowy do ogrodu

Basen ogrodowy dla dorosłych czy dla dzieci?

Wbrew pozorom kwestia wyboru basenu będzie również uzależniona od tego, czy ma to być basen ogrodowy dla dorosłych, czy też basen ogrodowy dla dzieci. Jak już wspomniano powyżej możesz wybrać większy, bądź mniejszy basen. Dla malutkiego dziecka wystarczy mały basen dmuchany, ale jeżeli ma on służyć również do kąpieli w upalne dni dla nastolatków, czy osób dorosłych, trzeba będzie pomyśleć o nieco większych jego wymiarach.

Basen ogrodowy

Pamiętajmy również o tym, że dzieci nawet w niewielkich basenach powinny przebywać pod opieką osób dorosłych. Warto pomyśleć również o akcesoriach dodatkowych. Nierzadko stanowią one zestaw wraz z zakupionym basenem. Istotną kwestią takiej oferty będzie na pewno cena. Kupując bowiem pakiet, a zatem basen razem z przeróżnymi akcesoriami wydasz zwykle mniej aniżeli dokupując później pojedyncze wyposażenie. Z pewnością dobrą decyzją będzie wybranie basenu wraz z elementami podstawowymi, ale zastanów się również nad tym, czy w przyszłości nie przyda ci się chociażby dozownik do chemii, czy na przykład mata do nakrycia basenu.

Artykuł sponsorowany

Related Posts

None found

Poprzedni artykułZagrożenia chorobami w szkółkach w 25 tygodniu roku
Następny artykułKomunikat Jagodowy PROCAM z 27.06.2019

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.